Wykończenia na podłogach

Kiedyś, w dawniej budowanych blokach w oddawanych do użytku mieszkaniach montowane były od razu dość nieeleganckie płytki pcv.

Czasem, w niektórych rodzinach wytrzymywały one grube lata, zanim zostały wymienione na inne nawierzchnie, już charakteryzujące się dużo lepszym wyglądem. Listwy przypodłogowe, w takich świeżych mieszkaniach również zrobione były z tworzywa sztucznego.

Rzecz jasna w trakcie remontów nawierzchnie te były wymieniane często na inne płytki pcv, anie było jednak porównania do poprzednich. Wybór na rynku jest teraz tak duży, że bez problemu można wybrać coś bardzo fajnie prezentującego się, a w zestawie również listwy przypodłogowe, które kładzie się pomiędzy podłogami i ścianami, chroniąc w ten sposób te rejony, w których przede wszystkim lubi zbierać się kurz, niszcząc nawierzchnię tynku. Wiele osób decyduje się na bardziej stylowe wyłożenie podłogi drewnem.

Możliwości w tym przypadku są dwie. Pierwsza to panele podłogowe, druga natomiast to klasyczny parkiet. Oczywiście w obu przypadkach trzeba zastosować listwy przypodłogowe, z tych samym przyczyn, w wyniku których zakłada się je przy okazji montowania płytek pcv.

Ta część wymaga sporej uwagi ze strony osoby zajmującej się remontem, ponieważ listwy przypodłogowe trzeba założyć bardzo starannie. Skrócić krawędzie tam, gdzie będzie to potrzebne i dokładnie je przymocować do podłogi i ścian, aby za szybko się nie zerwały. Nie powinno też być żadnych przestrzeni pustych pomiędzy nimi a podłogą i ścianą.