Budowa pod kontrolą

building-3-1234556-640x480Wszystkich budowniczych, niezależnie w stawianiu jakich rodzajów budynków się specjalizują, obowiązuje nadzór budowlany.

Już na samo postawienie nowej budowli trzeba mieć odpowiednie zezwolenia, a gdy się ich nie ma, można zostać oskarżonym o samowolę budowlaną, co wiąże się dość kosztownym zalegalizowaniem swojego przedsięwzięcia. Gdy już zgodę mamy oraz dodatkowo wszystkie opinie środowiskowe, możemy przystąpić do realizacji zaplanowanej inwestycji.

Nadzór to podstawa

W tym czasie nadzór budowlany może nas odwiedzać wielokrotnie, dobrze jest więc albo zdecydować się na taką firmę budowlaną, która zna doskonale wszystkie przepisy prawa budowlanego i wie, jak je stosować w każdej sytuacji, a poza tym zna wszystkie standardy obowiązujące w tej branży, których jest bardzo dużo. Można też zajmować się tym samemu, albo prosić o pomoc prawnika.

Przede wszystkim kluczem do sukcesu jest tu znajomość norm prawnych. Nadzór budowlany zawsze zwraca na nie dużą uwagę i wymaga od inwestorów ich przestrzegania. Miejmy na uwadze, że nadzór budowlany to cała struktura urzędów i wymagań jakie one stawiają przed osobą, która decyduje się coś wybudować. Jednak w istocie to bardziej strasznie brzmi, niż jest tym w istocie, bo nadzór budowlany nie będzie miał żadnego problemu z naszą inwestycją, jeśli my sami nie będziemy mieć z nią problemów. Pamiętajmy, że jak w każdej dziedzinie podlegającej podwyższonej regulacji prawnej, należy przede wszystkim pilnować wszystkich dokumentów jak również wykonywać na czas wszystkie polecenia urzędników.