Słowo o żaluzjach pionowych

zaluzja8

Konstrukcja żaluzji składa się z pionowych listew, mechanizmu sterującego, suwaków, które są przyłączone do listew (ich standardową szerokość – 89 mm).

Żaluzje pionowe są bardziej odporne na podmuchy wiatru wlatujące przez otwarte okno, sprawiają, że są łatwe do kontrolowania natężenia strumienia świetlnego, chroniąc go przed światłem słonecznym lub tworząc rozproszone światło. W zależności od materiału i konstrukcji, nadają się do pomieszczeń do różnych celów, od sypialni lub pokoju dziennego do pomieszczeń przemysłowych z wysokimi oknami.

W domu często wykorzystywane rolety tekstylne, które nie tylko dobrze wyglądają, ale także są łatwe w pielęgnacji: nowoczesne technologie zapewniają przetwarzania tkanek przez specjalne nasycanie, odpychają wilgoć, kurz, nie chłoną zapachów i odporne są na działanie środków czyszczących. Ponadto, żaluzje pionowe nie są zbyt trudne w wymienieniu poszczególnych listew.

Roleta na okno dachowe „standard”

Alternatywą do żaluzji pionowych mogą być tak zwane japońskie zasłony

Są montowane na specjalnej taśmie, ale japońskie zasłony mają ustalone szerokości wstęgi, a ponadto może być do 1 metra lub więcej. Japońskie zasłony są sterowane za pomocą kabla lub ręcznie. Wzornictwo zasłon jest dość lakoniczne, ale z gęstością i fakturą materiałów, projektantom udało się stworzyć niezwykłe, przyciągające kompozycje.