Markizy

Markizy to przede wszystkim sprawdzona alternatywa, w aspekcie ograniczenia promieni słonecznych w miejscach do tego adekwatnych, co za tym idzie na jej korzyść przemawia także atrakcyjny wygląd jaki nie pozostaje bez znaczenia, zwłaszcza w takim mieście jak Kraków.

Właśnie tutaj, także w zabytkowej części miasta markizy są czymś nader często spotykanym, zastosowanie znajdują przede wszystkim przy witrynach i wejściach sklepowych, także tarasach czy ogródkach przeznaczonych dla ewentualnych klientów.

markizy1

Zalety markiz okiennych

Oczywiście wytrzymała i solidna konstrukcja markiz, oparta o odpowiednio dobrany do tego materiał posłuży nam przez wiele długich lat. Wiele się mówi na temat elementów dekoracyjnych jakie decydujemy się zastosować, w przypadku markiz nie zapomniano o tak ważnym zagadnieniu jak funkcjonalności, chodzi przede wszystkim o zapewnienie cienia czy ochrony przed deszczem w miejscu do tego wyznaczonym.

Markizy są także często wykorzystywane nad oknami naszych domów, dzięki czemu udaje nam się ograniczyć promieniowanie słoneczne oraz nagrzewanie jego wnętrza, doskonale się przy tym prezentują i dodają swoistego uroku.