FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Rejestracja Zaloguj

RSS
 Ogłoszenie 
UWAGA: PROSIMY ZAKŁADAĆ KONTA I LOGOWAĆ SIĘ NA FORUM TYLKO Z DOMENY E-MANTA.EU. FORA STOLARSKIE POD INNYMI DOMENAMI NIE MAJĄ Z NAMI NIC WSPÓLNEGO.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: FPHUMANTA.EU
2013-04-26, 16:30
Nowa strugarka czterostronna.
Autor Wiadomość
Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-17, 12:31   Nowa strugarka czterostronna.

Jako osoba zainteresowana nabyciem nowej strugarki czterostronnej, do suchego drewna i mdf-u, zwracam się z prośbą do obecnych na naszym forum przedstawicieli o przedstawienie możliwości produkcyjnych Waszych maszyn.
Konkretnie interesują mnie dwa podtypy maszyn:
- strugarka czterostronna, czterogłowicowa,
- strugarka czterostronna, czterogłowicowa z rozcinaniem.
Na początek proszę o linki do filmów z pracy i obsługi tych maszyn wraz z krótkim opisem i ceną netto.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-17, 17:09   

Nefris, skoro nowy wątek, to ja dla potomnych ;-) poproszę o:
- przekrój minimalny i maksymalny
- min długość elementu
- max profil
- obciążenie maszyny

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-17, 18:45   

Przekrój min: 14x40mm, przekrój max: 120x200mm.
Minimalna długośc: 800mm.
Maksymalna głębokośc zbierania: 8 mm.
Obciążenie maszyny?

US
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-17, 20:38   

Nefris, a jak Ty mnie traktujesz? Ja mam Was za poważnych partnerów do rozmowy, a nie pytających mnie, czy jestem zdrowa i pouczających, co powinnam, a czego nie mieć w ofercie albo co jest profesjonalne, a co nie, przy czym, jak Ci się tłumaczy, o co w tym chodzi, to twierdzisz, że powinno być inaczej. No to, co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?
Strugarka dla Twoich wymagań to Profiset 60 - już o tym pisałam, dałam link do filmu, podałam cenę.
Cztery wrzeciona z możliwością profilowania od góry. Każde wrzeciono, to silnik co najmniej 4-5,5 kW, do tego silnik posuwu - masz choćby tyle prądu? Do tego naprawdę porządny odciąg. Do tego głowice, jeśli mają mieć sens, to dycha dodatkowo.

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-17, 20:50   

marta napisał/a:
Nefris, a jak Ty mnie traktujesz?

Tematu inwestycji i pieniędzy nigdy nie traktuję osobiście, więc nie rozumiem tego pytania.
Profiset 60, to już jakaś nazwa padła nawet. Klient, który do mnie przychodzi ogląda wszystko, wybierając zgodnie ze swą potrzebą i nie każdy tłumaczy się do czego mu to. A tłumaczyc się nie musi, bo wszystko widzi. Za to zadaje dużo pytań. Ja nic nie widzę, nie wiem jakie są te nowe maszyny. Nie mam żadnej możliwości wyboru. Nie mam nawet katalogu z typoszeregiem od najmniejszej do największej.
marta napisał/a:
Każde wrzeciono, to silnik co najmniej 4-5,5 kW, do tego silnik posuwu - masz choćby tyle prądu?

Gdybyś była spostrzegawcza, to podczas swoich wizyt zauważyłabyś, że 7 metrów od mojego warsztatu stoi stacja transformatorowa wybudowana wyłącznie na potrzeby tej posesji.
Co do środków, to pozwól, abym to ja się o nie martwił, tak jak dotychczas. Wtedy najlepiej na tym wychodzę.

stol.atr 

Wysłany: 2012-10-17, 22:11   

marta, a co w instrukcji jest napisane jakie zabezpieczenie i moc przyłącza jest wymagana (dodam że na elektryce się nie znam)

US
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-17, 22:46   

Miałam 5-głowicową na wystawie (4+1), zabezpieczenie było 63A, ale przy czterech może być mniej.

LukaszEm 

Spec 2: Mechanika
Wysłany: 2012-10-17, 22:53   

Bardzo wiele zalezy od zabezpieczenia "pod licznikiem".
Jezeli bedzie 36A to bezpiecznik nadpradowy 25A o charakterystyce C wystarczy ( przewod minimum 4 mm2).

Gdyby okazalo sie za malo to zawsze mozna dokupic 2-3 kW mocy i zabezpieczenia daja odrazu wieksze.

majster86 

Spec 2: ogrodówka
Wysłany: 2012-10-18, 00:17   

Nefris a po co Ci nówka, kosztów szukasz ? Poszukaj używanych weinigów na allegro masz tego dosyć sporo, na youtube pełno filmików i jeszcze na stronie www.hoechsmann.com znajdziesz wszystkie katalogi z tymi maszynami. Więcej się tam dowiesz niż Marta Ci powie :-)
Przykładowo weiniga profimata 23 da się już kupić za pół ceny względem tego co Marta proponowała, a te maszyny nie mogą obok siebie nawet na targach stać bo to zupełnie inna klasa oczywiście na korzyść weiniga. Jak dobrze poszukasz da się dostać w całkiem dobrym stanie. Bywały też wersje z wrzecionem na którym można było zamontować tarcze do rozcinania.

dolph
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-18, 00:48   

majster86 dobrze mówi ;) hoechsmann trzeba odwiedzić jak się sprzętu szuka, ale lepiej osobiście, wtedy lekko oko bieleje co tam mają i w jakich ilościach. Mają też małe muzeum... które mi się marzy...

Krzysztof b 

Wysłany: 2012-10-18, 05:58   

jeśli chodzi o używki a tym bardziej wenig-a to jeden z moich kolegów już dłuższy czas szuka jakiegoś dobrego egzemplarza, i mimo że już zwiedził sporo łącznie z firmą która padła w powyższym poście to ciężko znaleźć sprzęt dobrej jakości ,w większości egzemplarzy było wiele drobnych usterek do usunięcia ,niby jakieś drobnostki ale za same części krzyczeli mu po 5-12 tyś niby można było pracować na tym bez napraw ale na kilku godzinną pracę dziennie to odpadało .Wiem że na dzień dzisiejszy maszyna już pracuje ale z kwoty ok 60 tyś które chciał przeznaczyć zrobiło mu się blisko 100 tyś wspomniał tylko że wolał dołożyć kupić coś kilka lat młodszego, sprawnego i z czyś tam czego nie używa w tej maszynie jakaś dodatkowa głowica ale już był zmęczony szukaniem dlatego się zdecydował ,a wcześniej pracował na czterogłowicowym GUBISZ ale nie wytrzymywał tępa dlatego szukał weniga.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-18, 10:51   

majster86, generalizujesz, nie podajesz przykładów, konkretnego modelu - po co takie pisanie?
jak postawię profimata 600 obok mojego profiseta 40, to oczywiście, że będzie źle dla SCMu, jak postawię unimata koło topseta, to będzie źle dla Weiniga, więc daruj sobie takie teksty i porównuj modele, które są porównywalne

majster86 

Wysłany: 2012-10-18, 12:08   

Marta chyba nie przeczytałaś mojej wiadomości dosyć dokładnie albo ze zrozumieniem.
Napisałem" Przykładowo weiniga profimata 23 da się już kupić za pół ceny względem tego co Marta proponowała"
Wcześniej w poście dla nefrisa zaproponowałaś
marta napisał/a:
Strugarka dla Twoich wymagań to Profiset 60 - już o tym pisałam

no to jak nie porównuje konkretnych modeli? Co miałem numery seryjne wpisać poszczególnych maszyn?

Nawiasem mówiąc dlaczego swojej wiadomości nie można cytować?

majster86 

Wysłany: 2012-10-18, 19:46   

100 A, prawdopodobnie będzie to rozłącznik typu FRka. Jak byłby to bezpiecznik to można by 3 takie maszyny odpalić i nie wywali. Też mam coś takiego, i ostatnio przez przypadek włączyłem naraz wszystkie silniki w mini czterostronnej to wszystko wywaliło po kolei a rozłącznik bez reakcji, a było to w sumie tylko 16 KW przy zabezpieczeniu przedlicznikowym 25 A.

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-21, 18:14   

Od czego zależy tak wysoka jakośc strugania, że czasem nawet nie trzeba szlifowac? Czy od marki maszyny, czy też od samej głowicy?

alagor 

Spec 2: Drzwi
Spec 3: Ogólnie lite
Wysłany: 2012-10-21, 19:06   

Na fakturze masz jaką umowną moc masz np 16kW czy 25 lub więcej. W zasadzie możesz zobaczyć jakie masz BM-y w skrzynce głównej.

Co do jakości, no maszyna, jeśli nie ma drgań i bicia na wrzecionie, dodatkowo odpowiednia ilość noży o odpowiednim kącie i jakości w stosunku do prędkości skrawania, poprawia jakość.
Teraz okryta snem.
Na wpół lodowata dłoń, zimne Twe usta
A jeszcze niedawno ogień tlił...

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-21, 19:26   

alagor, powiem Ci, że moc to najmniejszy problem. Co najwyżej da się grubszy przewód i mocniejsze bezpieczniki. Największy mój problem, to miejsce. Teraz jesli kupię wielką i ciężką maszynę, to będzie stała na środku warsztatu, jak ta krowa, przeszkadzając w innych pracach, a wiadomo że nie zawsze jest potrzebna. Z kolei Logosol DH 410 z płynnym posuwem 2 do 12 m/min. jest na kółkach i kosztuje 19 tyś. netto.
Ma cztery tanie noże, a kształtowe dorabia Logosol w dobrej cenie, ale głowicy poziomej spiralnej nie da się założyc. Film z pracy tego Logosola.

alagor 

Spec 2: Drzwi
Spec 3: Ogólnie lite
Wysłany: 2012-10-21, 20:21   

Nefris, Widziałem tego Logosola na YT. Ogólnie przerażają mnie ich "korbki" dość delikatne (widziałem na DREMA). No kwestia podejścia ile tym będziesz robił, czy 8/24/5/12 w roku czy od czasu do czasu, a wtedy:
Żeby napić się piwa, browaru się nie kupuje ;-)

PS ale DH410 to chyba dwustronna a nie cztero. PH260 i PH360 to czterostronne.
Teraz okryta snem.
Na wpół lodowata dłoń, zimne Twe usta
A jeszcze niedawno ogień tlił...

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 17:13   

Marta, pytam teoretycznie i bez podtekstów. Jaka maszyna z czterostronnych SCM-u przerobi 651 m3 twardego i mokrego drewna oraz ile to zajmie dni roboczych na dwie zmiany? Załóżmy, że będzie to robic czterech chłopa.
Wymiar tarcicy 70x210mm, wymiar elementu docelowego: 60x200mm.
Ile maszyna kosztuje z frezami HM? Ile się na nią czeka?

US
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 19:00   

Nefris, ciężko mi to policzyć, nie znając długości.
Zakładając 2.000 mm długości i struganie na prosto bez profilowania przy posuwie np. 15 m/min.
Pięć wrzecion, dolne do wyrównania, prawe, lewe, góra, dół, zbieranie - 5 mm prawo/lewo i powiedzmy 2-4-4 dół/góra/dół (to tak dla teoretycznych rozważań)
Zakładając, że podajemy jedno za drugim - w ciągu, to w ciągu 1 minuty robimy 7,5 sztuki elementów 70x210x2.000 mm
Jeden taki element to 0,0294 m3, czyli musimy przerobić 22.143 elementy. Czyli czas potrzebny na przerób to 2.953 minut - 49 godzin. Licząc 6,5 godz. pracy na zmianę, w ciągu 1 dnia mamy 13 godzin, czyli na całość potrzebujemy prawie cztery dni.
Zwiększając posuw, będzie szybciej. Mam nadzieję, że nie pochrzaniłam obliczeń - strugarki, to nie jest mój konik, jeśli coś gdzieś źle założyłam, to można skorygować - zasada jest pokazana.
Maszyna do mokrego drewna musi być wyposażona w poduszkę powietrzną i odpowiednie rolki i docisk, jesteśmy na poziomie Superseta. Ok. 50-60.000 EUR.
Czas oczekiwania, w zależności od kompozycji, jeśli będzie coś w magazynie, to od ręki, może być coś w produkcji wtedy kilka tygodni, zupełnie od nowa 3 miesiące.

Edit - gupia pała jestem :lol: , przecież niezależnie od długości, mamy to samo :lol:
15 m/min. - czyli 0,2205 m3/min.
Wszystko trzeba policzyć w zależności od posuwu. Max na Supersecie to 36 m/min., ale tu jest duże i ciężkie zbieranie, więc na maksie nie pojedziemy.

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 19:19   

Hmm, więc nadal mi wychodzi "aż" 49 rbh.
Element przed obróbką: 70x210x2000-4500mm.
Element po obróbce: 60x200x2000-4500mm.
Mimo wszystko trochę się zmartwiłem. Liczyłem, że uda się zmieścic w 100 tyś. zł netto. Liczyłem, że później ta maszyna posłuży też do suchego drewna. A przecież do tego dochodzi jeszcze wyciąg.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 19:25   

651m3 wymaga jeszcze placu manewrowego dla tirów, wózka widłowego i kupe innych zabiegów aby strugać non-stop

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 19:30   

Oczywiście, jeden taki czterometrowy surowy bal będzie ważył ok 60 do 70 kg. U nas jest mnóstwo pustych placów i hal. Tu pustynia produkcyjna teraz jest. I w sumie z tego co Marta pisze, wynika iż sam odbiór drewna i rozładunek zajmie dużo więcej czasu niż struganie.

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-30, 07:27   

marta napisał/a:
Superseta.

Czy on też suche ostruga, czy też trzeba go przezbrajac jakoś do tego? Czy w ogóle do suchego musi byc inna maszyna?

US
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-30, 10:35   

Ostruga. Odłączamy powietrze z poduszki w stole i po sprawie.

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 08:05   

majster86 napisał/a:
weiniga

Co sądzisz o weinigu cube? Tu film.

majster86 

Wysłany: 2012-11-03, 10:16   

Weinig Cube to jest mała maszyna, z założenie projektowana do zakładu rzemieślniczego,(na dodatek z betonową podstawą) która struga tylko czterostronnie bez profilowania. Możliwe że da się tam na siłę wcisnąć jakieś głowice profilowe ale wtedy ten cały system pozycjonowania staje się bezużyteczny. Po za tym maszyna kosztuje około 24 tysięcy euro netto, a używanych na rynku jeszcze nie widziałem. Moim zdaniem za małe możliwości daje względem tego ile kosztuje, gdyby była to maszyna o takich funkcjach i dodatkowo z profilowaniem to co innego.

Ale chyba to nie jest najważniejsze. Ja się zastanawiam czytając ostatnio twoje posty, że chyba nie wiesz tak naprawdę co chcesz robić. Z jednej strony piszesz o przerabianiu 651 m3 drewna z drugiej już kupujesz logosola bo tani i mało miejsca zajmuje a znowu w poście z CNC piszesz że miejsce to dla Ciebie nie problem. Przecież to się kupy nie trzyma, chyba że tobie się plany zmieniają co 2 dni.

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-03, 10:47   

Apropo miejsca do cnc, to paradoksalnie łatwiej u mnie jest je ustawic, niż czterostronną.

Wiem co chcę robic, ale nie wiem co będę robił. Duża maszyna do mokrego drewna wchodzi w grę ze względu na podjęte pewne działania, których wynik teraz nie zależy ode mnie, tylko od decyzji klienta. Duża maszyna jest rozważana tylko w opcji z większym warsztatem. Decyzję mój potencjalny klient podejmie w ciągu najbliższego miesiąca i wtedy będę wiedział co nabyc. Mała maszyna typu logosol lub cube, wchodzi na stan bez zmiany wielkości warsztatu i na 100% będzie kupiona w przypadku negatywnej decyzji mojego klienta.

W przyszłym tygodniu ma u mnie byc przedstawiciel producenta maszyn. Uczciwie mu powiem, że decyzja zapadnie przed nowym rokiem i dopiero wtedy podpiszemy umowę.

dariuszw 

Wysłany: 2013-01-16, 20:42   potrzebna instrukcja do strugarki Profimat 22N,Quattromat 22

Witam potrzebuję informacji jak wymienic frezy i ustawić maszynę: Profimat 22N i Quattromat 22, najlepiej gdyby opis był jak dla pierwszoklasisty, z góry dziękuję za pomoc.

$(KGrHqRHJEcFDJbkprI0BQ7YFZ8cSg~~48_80.JPG
Plik ściągnięto 124 raz(y) 93,08 KB

$(KGrHqR,!pgFCqKNS!MGBQ7YFe!p9Q~~48_80.JPG
Plik ściągnięto 122 raz(y) 87,95 KB

Onnoval 

Wysłany: 2013-02-02, 19:20   Re: potrzebna instrukcja do strugarki Profimat 22N,Quattroma

dariuszw napisał/a:
Witam potrzebuję informacji jak wymienic frezy i ustawić maszynę: Profimat 22N i Quattromat 22, najlepiej gdyby opis był jak dla pierwszoklasisty, z góry dziękuję za pomoc.

Witam,

Pracuję na strugarkach czterostronnych firmy Weinig już 3 lata. Jestem ustawiaczem maszyn, w dodatku ukończyłem firmowe szkolenie, mogę pomóc w doborze narzędzi, przy drobnych usterkach oraz dostosować i zoptymalizować proces produkcji. Napisz do mnie na pw, i coś pomyślimy.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Onnoval 2013-02-02, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  

US
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-02, 19:22   

Onnoval, Ty tak z dobrego serca czy odpłatnie. Jeśli to pierwsze to witamy Cie chlebem i solą ;-)

Onnoval 

Wysłany: 2013-02-02, 19:26   

Nieodpłatnie przez forum. Jestem młodym człowiekiem, zaczynałem od zera. Nie uważam się za alfę i omegę i wszystkiego nie umiem, ale jakieś pojęcie mam i mogę pomóc.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-02, 19:30   

To zadawaj proszę pytania tutaj, żeby inni też mogli z Twojej wiedzy skorzystać. Nie proś o PW, bo to niezgodne z regulaminem.

Reg. p14. Niedopuszczalne jest publikowanie za pośrednictwem Forum pytań lub problemów, wraz z żądaniem przesłania odpowiedzi na adres poczty elektronicznej lub innego typu środka indywidualnego porozumiewania się na odległość. Forum przeznaczone jest do publicznej wymiany informacji i pomocy wszystkim jego Użytkownikom i Czytelnikom.

REKLAMA

cena do uzgodnienia
reklama@e-manta.eu

Odpowiedz do tematu