FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Rejestracja Zaloguj

RSS
 Ogłoszenie 
UWAGA: PROSIMY ZAKŁADAĆ KONTA I LOGOWAĆ SIĘ NA FORUM TYLKO Z DOMENY E-MANTA.EU. FORA STOLARSKIE POD INNYMI DOMENAMI NIE MAJĄ Z NAMI NIC WSPÓLNEGO.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: FPHUMANTA.EU
2013-05-03, 20:51
Ściski stolarskie
Autor Wiadomość
vaju 

Wysłany: 2008-11-08, 10:34   Ściski stolarskie

Jakich ścisków używacie, jakich firm, jakie patenty stosujecie na skuteczny docisk. Każdy z pewnością ma jakieś ciekawe rozwiązania, proponuję zrobić taką bazę dotyczącą ścisków a także imadeł do strugnic.
Ja osobiście jadę na tanim raczej szajsie topex, różne długości od 30cm do 80cm, ostatnio zakupiłem 2 ściski bessey kupionych w/w sklepie. Dobre ściski, precyzyjne, nie koszą (jeśli już do delikatnie) klejonych elementów, mają dużą powierzchnię docisku, płaską, nie robią odcisków na drewnie. Jednak wolalbym aby szyna była trochę grubsza, no i żeby z lekka tańsze były :)
Mam zamiar sobie zrobić, bo kupować to nie widzę sensu takie ściski jak na fotce poniżej.
Macie może w swoich warsztatach takie?

42457-01-500.jpg
Plik ściągnięto 689 raz(y) 94,18 KB

meblarz 

Wysłany: 2008-11-08, 14:20   

sciski to temat rzeka. ogolnie moim zdaniem kiepski wybor w polsce. ja uzywam glownie volcrafta (tych z szybkim zaciskiem) do klejenia nie wymagajacego duzego docisku. bardzo poreczne sa tez do wszelkiego "przytrzymania" czegos do blatu czy np. szablonu podczas frezowania ( nie umiem dolaczyc zdjecia tu zdjecia) oprocz tego bardzo poreczne sa klamry zaciskowe - tez do szybkiego mocowania. jak musze cos mocno scisnac - typu prasa mam dwa dlugie sciki szynowe przywiezione z hiszpani - firmy urko - nie znalazlem nic takiego w polsce. sciski super mocne i przemyslane bo jak chcesz dociagnac np. blat to az soki puszcza. zazdroscil mi ich znajomy stolarz. poza tym chinszczyzna z super marketu, niby ta lepsza ale ogolnie slabo. bardzo podobaja mi sie takie ze szczekami w formie szescianu. mozna je postawic lub oprzec o sklejany element. chyba mozna kupic cos takiego na dluta.pl - bessey. czy ktos ma i uzywa. chetnie poznam opinie bo wygladaja porzadnie. strona bessey tez robi dobre wrazenia. moze ktos cos tam kupil. jak wyglada kwestja kosztow przesylki bo to musi troche wazyc. te drewniane tez pewnie beda dobre bo nie pokalecza sciskanego przedmiotu. pewnie nie moga byc z zbyt twardego drewna. jesli chodzi o robienie to szkoda zachodu. gwinty powinny byc trapezowe i z mozliwoscia obrotu wewnatrz szczeki. za duzo pracy a efekt bedzie co najwyzej bliski orginalu

RobWan 

Spec 2: MDF gięty
Spec 3: Meble drewniane
Wysłany: 2008-11-08, 14:30   

meblarz napisał/a:
jesli chodzi o robienie to szkoda zachodu. gwinty powinny byc trapezowe i z mozliwoscia obrotu wewnatrz szczeki. za duzo pracy a efekt bedzie co najwyzej bliski orginalu

Jeden kosztuje pewnie powyżej 50 zł. Jak robić jednego to nie warto, ale zrobić 20 szt. to się opłaci. Bo ścisków nigdy za dużo w warsztacie.

Robert

Mój stan

meblarz 

Wysłany: 2008-11-08, 15:20   

zgadzam sie ze sciskow nigdy za duzo. ale skad wezmiesz gwinty trapezowe - kiedys probowalem zamowic u tokaza to okazalo sie ze jest tylko jeden ktory to potrafi, o cenie nie wspomne - znacznie powyzej 50 zł ( w scisku sa dwie sroby). teoretycznie mozna gwint metryczny ale nie obejdziesz obracania sie w szczece - chodzi o to zeby scisk zawsze ukaldal sie rownolegle do plaszczyzny sciskanego przedmiotu. dospawanie do nakretek odpada bo odksztalcenia sa zbyt duze a sila spawu tez musi byc odpowiednia. mozna przewiercic nakretke co nie jest zbyt proste i zalozyc czpien ale tez nie bedzie chyba dobrze dzialalo. ja sobie mysle tak ze w tym czasie mozesz zarobic na te sciski zamiast je samemu robic. oczywiscie pod warunkiem ze masz wystarczajaco duzo pracy. A zakladam ze dobry stolarz na niedobur pracy nie narzeka. poza tym pewnie paredziesiat lat jak nie dluzej udoskonalili je tak ze nic lepszego nie da sie zrobic

adi 
MODERATOR

Wysłany: 2008-11-08, 15:56   

Akurat te ściski mają gwint metryczny

Mój stan

ptoki 

Spec 2: skrobidecha
Wysłany: 2008-11-08, 15:58   

Gwinty trapezowe do dostania w sklepie babce forum które jest matką tego tutaj :) :
http://www.akcesoria.cnc....y_trapezowe.htm
Nie jest drogo, drozsze są nakrętki :) Ale daje się przeżyć.

Robienie scisków samemu jest trochę bez sensu. Ale aby sobie zrobić stół do ściskania to jak najbardziej się opłaca. Konstrukcja cała drewniana i tylko kilka mechanizmów ściskających na klockach na których je mozna przesuwać/mocować.

U mnie masa roboty to robienie klejonki. Jak mam wolną chwilę to kleję panele i sobie leżą a później szybko można robić duże powierzchnie.

meblarz 

Wysłany: 2008-11-08, 16:31   

oczywiscie mozna wszystko zrobic samemu - sam tak kiedys myslalem. pytanie czy nie lepiej energie wrzucic w cos sensowniejszego. czyli wyrob wlasny. jak ktos policzy czas jaki na to poswieca, koszty wszystkich czesci skladowych to chyba nie warto. ja kiedys jak bylem tylko pasjonatem a zawodowo zajmowalem sie "mysleniem" tez kombinowalem. szczytowym osiagnieciem byla pila. korpus to "prexer" taka polska zabawka z dawnych czasow. malolaty pewnie nie wiedza jak to sie kiedys zdobywalo - nie mozna bylo nic kupic normalnie. blat z porzadnej sklejki z przykladnica zapozryczona z deski kreslarskiej. podnoszenie i opuszczanie pily na zasadzie kola. z jenej strony os obrotu z drugiej loze z blokada. niby dzialalo ale caly czas cos nie bylo idealnie zgrane. w koncu odpuscilem i kupilem troche lepsza chinszczyzne. jak ja troche podrasowac dzialala prawie znosnie. mowie oczywiscie o poziomie amatorskim. suma sumara za duzo pracy w stosunku do efektu. mysle ze dobrze zrobiony mebel a dla tych korzy tez sami go wymysla tym bardziej da znacznie wiecej satysfakcji a finansoweo tez lepiej na tym wyjda. moze oczywiscie mysle zbyt subiektywnie ale po prostu czasamy az zal ile ktos puszcza energi w gwizdek - teraz to troche smuce. jednak lepiej zarobic na sciski niz robic sciski

FPHUMANTA.EU 
ADMINISTRATOR

Spec 2: branża reklamowa
Spec 3: i targowa
Wysłany: 2008-11-08, 19:11   

meblarz napisał/a:
ogolnie moim zdaniem kiepski wybor w polsce.

Niby dlaczego, jak jest kasa to niema problemu z różnymi typami ścisków tyle że nie leżą one na półkach w marketach.

• Pamiętaj zanim zadasz pytanie skorzystaj z funkcji SZUKAJ być może twój problem został już rozwiązany przez kogoś innego.
  • Pamiętaj że za konsekwencje wynikłe na skutek stosowania rad zawartych na forum jesteś odpowiedzialny wyłącznie Ty
  Mój stan

meblarz 

Wysłany: 2008-11-08, 19:26   

morze kiepsko szukam. generalnie nie mam potrzeby posiadania specjalistycznych sciskow - typu beseey - moze w przyszlosci zaopatrze sie w nie. pierwszy raz natrafilem na informacje o ich dostepnosci w polsce na tym forum. jak masz namiary na dobre sklepy z tego typu asortymentem to chetnie poznam, najlepiej nie internetowe zeby mozna bylo wziasc do reki przed zakupem

FPHUMANTA.EU 
ADMINISTRATOR

Wysłany: 2008-11-08, 19:35   

meblarz napisał/a:
generalnie nie mam potrzeby posiadania specjalistycznych sciskow - typu beseey

No właśnie wszystkie większe i solidniejsze mamy tej firmy.
Z tanich to w miarę przyzwoite są takie niebieskie chyba topex , bo te czerwone to straszna mizeria.

REKLAMA
......................................................................................................................................................

• Pamiętaj zanim zadasz pytanie skorzystaj z funkcji SZUKAJ być może twój problem został już rozwiązany przez kogoś innego.
  • Pamiętaj że za konsekwencje wynikłe na skutek stosowania rad zawartych na forum jesteś odpowiedzialny wyłącznie Ty
  Mój stan

meblarz 

Wysłany: 2008-11-08, 19:44   

a gdzie te besleeye kupujesz?

FPHUMANTA.EU 
ADMINISTRATOR

Wysłany: 2008-11-08, 19:48   

a szef ma jakiegoś dostawcę na miejscu we Wrocku.

Mój stan

meblarz 

Wysłany: 2008-11-08, 19:51   

jak morzesz przeslij mi namiary na adres prywatny. moze gdzies w okolicy wawy tez ktos sie znajdzie

FPHUMANTA.EU 
ADMINISTRATOR

Wysłany: 2008-11-08, 20:28   

http://www.baraniok.com.pl/ zadzwoń do nich powinni wiedzieć kto z wawy ma besseya w ofercie

Mój stan

meblarz 

Wysłany: 2008-11-08, 21:05   

dzieki, pewnie cos sobie kupie bo prawde mowiac to troche gadzeciaz ze mnie. ale dotyczy tylko narzedzi i wyposarzenia pracowni. telefon czy samochod raczej mniej mnie kreca. zawsze fajnie kupic jakis drobiazg ktory cieszy.

jaco 

Wysłany: 2008-11-08, 22:34   

LENHERD napisał/a:
Z tanich to w miarę przyzwoite są takie niebieskie chyba topex

Z tego co sie orientuję to to niebieskie robi DEDRA (Są też niebieskie robione chyba dla Castoramy ale to całkowite badziewie) Sam mam kilka sztuk i jak na razie nie mam zastrzeżeń. Dostępne są np. w Castoramie. Cena jest atrakcyjna choć wyższa od tych czerownych, które zlotówki nie są warte! Żółty to topex. Wygląda nienajgorzej ale nie testowałem więc nie wiem. Generalnie Dedrę mogę polecić.

sylweck 

Spec 2: automaty pakujące
Wysłany: 2008-11-08, 22:41   

ja mam niebieskie(granatowe)topexu, są ok

awaria 

Wysłany: 2008-11-08, 22:50   

Z pół roku temu wywoziłem pare szpejów na złom i zobaczyłem tam leżacą kupke ścisków . Takie stare masywne /od 30 do 100cm/ , wiekszość bez drewnianych uchwytów ale reszta w bdb stanie. Pogadałem z pracownikiem złomu i wziąlem wszystkie 27szt za 150pln. w sumie już bedzie u mnie ponad 70 szt. Narazie leża wszystkie i czekają na prace:):):)

ptoki 

Wysłany: 2008-11-09, 02:11   

Ja uzywam sciskow firmy coval. Maja czerwone rączki. Narazie tylko im odpadły plastiki z części nieruchomej poza tym są solidne i mają duże rączki więc można mocno skręcic materiał. Za to ten element na gwincie który dopasowuje sie do materiału jest całkiem ok. To tylko zagieta blacha ale dosyć gruba i nic się z nimi nie dzieje. Mam 8 sztuk 40cm i 4 sztuki metrowych. Narazie mogę polecic (używam ich od 6 miesięcy). Do kupienia na allegro. wystarczy szukać po nazwie firmy.

RobWan 

Wysłany: 2008-11-09, 12:02   

Coval'a też mam 150 cm. Jak za taką cenę są ok. Do klejenia korpusów wystarczą. Głównie używam Topex'owych 90, 75, 60 cm automatów jednoręcznych. Nawet jak potrzeba powyżej 200 cm ściskać to zahaczam kilka sztuk.

Robert

Mój stan

meblarz 

Wysłany: 2008-11-09, 12:05   

a czy ktos uzywa beseey-a. warto zaplacic wiecej, czy to podoban jakosc jak niebieskich topexow

vaju 

Wysłany: 2008-11-09, 13:33   

ja w pierwszysm poście zakładając temat napisałem że posiadam bessey uniklamp, są na prawdę dobre, myślałem że może tochę ona za delikatne ale po czasie okazuje to się zaletą bo docisk i tak jest wystarczająco mocny, mam zamiar też zakupić wersję bardziej mocarną
a ma ktoś tego typu ściski

Tomanek 

Wysłany: 2008-11-18, 10:51   

vaju, ja mam kilkanaście właśnie takich ścisków i pomimo że wyglądają delikatnie są naprawdę mocne. Wg. mnie ich główną zaletą jest to że stopka i szyna są wykonane jako jeden element. Na dzień dzisiejszy w warsztacie zostały mi tylko te i takie stare z lat 70-tych a zwykły Topex się rozlatywał. Kleimy tylko twarde drewno więc trzeba naprawdę mocno kręcić :-x

jaco 

Wysłany: 2008-11-18, 11:23   

Tomanek napisał/a:
vaju, ja mam kilkanaście właśnie takich ścisków

Czy ściski, które posiadasz są tez firmy NEO czy tylko tego typu konstrukcji?

Tomanek 

Wysłany: 2008-11-18, 13:18   

Ostatnio dokupiłem NEO ale mam kilka starszych na których napisy się wytarły i nie jestem pewien. Ogólnie jestem dość pozytywnie zaskoczony jakością narzędzi tej firmy szczególnie się przekonałem o tym na szczypcach w Covalu obrobił się trzpień (w dwóch sztukach) a NEO jest ok. Wprawdzie NEO wywodzi się z Topexu ale gość w sklepie mi powiedział że Stanley dla nich produkuje.

I żeby nie było: nie pracuje w tej firmie i nie sprzedaję tych narzędzi 8-)

jaco 

Wysłany: 2008-11-18, 13:26   

Pytam bo trafiłem jeszcze na podobne tylko firmy Yato. Są nieco droższe. A jakich długości używasz? Zastanawiam się czy przy długości ok 100cm taka prowadnica wytrzyma naprężenie. Sądząc po cenie jest ona taka sama jak w ściskach długości 15cm. 40 zł za ścisk 1000x80 to niezbyt dużo. W tej chwili używam długich ścisków z DEDRY. Są masywne i dosyć solidne. Cena podobna. Planuję teraz nieco dokupić. Więc pewnie na próbę wezmę kilka małych z NEO i zobaczymy jak się spiszą :->

adi 
MODERATOR

Wysłany: 2008-11-18, 16:25   

czekamy na recenzję :mrgreen:

Mój stan

vaju 

Wysłany: 2008-11-18, 17:05   

Tomanek napisał/a:
vaju, ja mam kilkanaście właśnie takich ścisków i pomimo że wyglądają delikatnie są naprawdę mocne. Wg. mnie ich główną zaletą jest to że stopka i szyna są wykonane jako jeden element. Na dzień dzisiejszy w warsztacie zostały mi tylko te i takie stare z lat 70-tych a zwykły Topex się rozlatywał. Kleimy tylko twarde drewno więc trzeba naprawdę mocno kręcić :-x

A powiedz kolego jak dokładnie są one scentrowane? Czy ewentualnie kosi materiał sklejany , jeśli tak to w jakim stopniu. Chcę zamówieć parę sztuk na dniach i dobrze by było mieć takie informacje

jaco 

Wysłany: 2008-11-18, 17:07   

Na dobrą recenzję to pewnie trzeba by było poczekać z 5 lat :-D Zatem pierwsza będzie taka wstępna a potem będę dopisywał pojawiąjące się wady. No chyba, że żadnej nie będzie.

NKSCHODY 

Spec 2: Drzwi
Wysłany: 2008-11-18, 18:31   

http://www.sciski.labedz....p?strona=oferta jeśli solidne to nr 7200

SCHODY DREWNIANE SCHODY POZNAŃ

alagor 

Spec 3: Ogólnie lite
Wysłany: 2008-12-01, 19:58   

Witam

Odświeżam temat.

Kilka miesięcy kupiłem 5 szt. niebieskich YATO, powiem, że jak na razie jest ok. Dzisiaj przeglądałem allegro i natrafiłem na f-mę COVAL, z postów wcześniej wyczytałem, że się w miarę spisują. Planuję dokupić kilkanaście ścisków i nie wiem czy brać YATO czy tego COVALA, a koledzy co o tym sądzą?
Znalazłem jeszcze na allegro firmy MANNESMANN
Ale jaka jakość? które z tych 3 wymienionych warto w tej cenie brać?
Teraz okryta snem.
Na wpół lodowata dłoń, zimne Twe usta
A jeszcze niedawno ogień tlił...

adi 
MODERATOR

Wysłany: 2008-12-01, 20:24   

Mam czerwone coval i niebieskie topexa - nie widzę większej różnicy. Ten mannesmann wygląda podobnie, mam jeszcze ściski niebieskie modeco - prawie to samo co topex (z lekką przewagą dla topexa). A te yato to jakie kupiłeś i za ile??

Mój stan

FPHUMANTA.EU 
ADMINISTRATOR

Wysłany: 2008-12-01, 23:37   

u nas do klejonek i cięższej pracy mamy kilkanaście IRWIN'ów

trochę je przez parę lat powyginało ale to dlatego że niektórzy nie mają umiaru w dokręcaniu.

Mój stan

alagor 

Wysłany: 2008-12-02, 09:58   

Witam

Wprowadziłem Was w błąd, nie mam YATO, a MODECO, ostatnio oglądałem te YATO.
YATO i MODECO wyglądaj identyczne, z resztą reszta też, pytanie tylko które mają trochę lepszą stal.
A za te MODECO teraz skłamie ale chyba dałem coś koło 13-15 zł i to są 250x120 mm

Ale IRWINy są dużo drozsze, a do ściskania jakiś nie dużych detali nawet MODECO dają radę, wiadomo, że jak się weźmie "żabkę" to i stare hartowane ściski da się przekręcić i wygiąć, a przy klejeniu taki docisk nie jest potrzebny.

-=pozdrawiam=-
Teraz okryta snem.

ptoki 

Wysłany: 2008-12-02, 19:51   

Te irviny fajne bo maja poprzeczke do krecenia zamiast galki. Ale jak ktos nie ma czucia to rzeczywiscie moze albo powyginac scisk ale chyba czesciej moze niszczyc material.

Te mannesmany wygladaja jak moje covale.
Covale sa malowane a te mannesmany sa tylko surowo odlane. Ale okladki maja identyczne jak covale.
Okladki plastikowe na moich covalach dosyc szybko pospadaly i trzeba je co chwile zakladac albo olac, wyrzucic i dbac o drewniane podkladki. Ale ogolnie to sobie covale chwale.

jaco 

Wysłany: 2009-02-20, 21:22   

Zakupiłem dzisiaj 4 szt. ścisków Bessey 150x80. Po pierwszym dniu użytkowania wrażenia bardzo przyjemne. Z taką jakością wykonania nie spotkałem się wcześniej. Co dla mnie ważne, przy klejeniu nie powodują przesuwania elementów. Generalnie nie dostrzgam minusów. A jak będzie z trwałością to się dopiero okaże. Z tymi minusami to się chyba pospieszyłem bo zapomniałem wspomnieć że 1 szt. to koszt prawie 70 PLN :shock:

meblarz 

Wysłany: 2009-02-20, 21:40   

gdzie kupiles te sciski. 150 to wielkosc miedzy szczekami a 80 to dlugosc szczeki. Jesli to w mm to malutkie i wtedy 70 to sporo ale za jakosc sie placi. Ja ostatni kupilem stanleya za 130 ale duzy bo 900 mm i tez jestem zadowolony. Nie pamietam modelu ale to typ plaskich, ktore same leza w w pionie i poziomie a element sciskamy dolega na calej powierzchnie szceki a nie jak zwykle tylko na koncowce. nawet raczka nie jest okragla tylko jakby trojkat z zaokraglonymi rogami dzieki czemu duzo latwiej sie skreca. w pracy wiekszej jeszcze nie uzywalem ale wydaja sie bardzo solidne. jak uzyje to cos napisze

jaco 

Wysłany: 2009-02-20, 21:44   

Wymiary, które podałem są w milimetrach. Nie wiem czy są takie ściski które miałyby takie gabaryty w cm :-D

A kupiłem na dłuta.pl - mają chyba pełny asortyment besseya, przynajmniej ze ścisków stolarskich

meblarz 

Wysłany: 2009-02-20, 21:49   

to mie widziales sciskow 150 cm dlugosci? musisz sie rozejzec
a tak powaznie to tylko sie upewnialem. o tych besseyach juz bylo tylko nie mam czasu kolo siebie dostawcy poszukac. na zdjeciach wygladaja dobrze tylko ze jak pewnie kazdy ja lubie wziasc do reki narzedzie zanim kupie.

jaco 

Wysłany: 2009-02-20, 21:53   

meblarz napisał/a:
to mie widziales sciskow 150 cm dlugosci?

Takiej długości widziałem, ale 80 cm wysięgu to jeszcze nie :-D
To zamów sobie jedną sztukę na próbę to się przekonasz. Za jakiś czas zamierzam zakupić kolejne bessey`e tylko większe, ale najpierw te muszą dostać wycisk żebym się przekonał czy warto było tyle wydać :-/

meblarz 

Wysłany: 2009-02-20, 21:57   

a w kwestji sciskow to zapomniale o jeszcze jedym typie ktory bardzo ulatwia prace. nie wiem jak je okreslic - z zebatka mimosrodowa. sa rewelacyjne zeby cos szybko przytrzymac czy docisnac. maja bardzo duza sile i sa super szybkie w uzyciu. ja mam akurat takie do przytrzymania szyny festoola ale uzywam je ciagle do prawie wszystkich prac w pracowni. teraz przegladam na dluta.pl i maja takie same bessleya. sa naprawde bardzo przydatne

jaco 

Wysłany: 2009-02-20, 21:58   

A o którą serię dokładnie chodzi?

meblarz 

Wysłany: 2009-02-20, 22:00   

na dlutach nazywaja sie "Zaciski dźwigniowe BESSEY, seria GH". zapomnialem dodac ze nie ma zadnych problemow z przesowaniem sie sciskanych elemetow

jaco 

Wysłany: 2009-02-20, 22:03   

Te akurat musiłabym najpierw osobiście przetestować przed zakupem. Nie powiem dlaczego :-P

meblarz 

Wysłany: 2009-02-20, 22:04   

jesli chodzi o stanleya to nazywaja sie "SCISK STOLARSKI SZCZEKOWY" tak jak pisalem jestem na razie mile zaskoczony jakoscia

meblarz 

Wysłany: 2009-02-20, 22:05   

cos ty taki tajemniczy. mysle ze nie polamiesz nawet jak masz imadlo w rece
a na dlutach nie maja tych w typie stanleya. na stronie basseya sa jako nowos "K Body® REVO". tam sa tylko takie normale z nakladkami sadzac po zdjeciach
Ostatnio zmieniony przez FPHUMANTA.EU 2009-02-21, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  

jaco 

Wysłany: 2009-02-20, 22:20   

Myślałem, że o takie chodzi...

meblarz 

Wysłany: 2009-02-20, 22:27   

nie te to wlasnie takie z nakladkami. te "K Body® REVO" maja nawet takie dodatki dajace docisk na duzej plaszczyznie. sciagnij broszure w pdf ze strony. robia bardzo dobre wrazenie. maja tez ta zalete ze chyba nie musisz uzywac zadnych dodatkowych lisetew ba nie beda sie odznaczac

meblarz 

Wysłany: 2009-02-20, 22:28   

a jak to sie robi ze klikam w twoje slowo "takie" i kieruje mnie na strone

RobWan 

Wysłany: 2009-02-20, 22:36   

Jak piszesz posta to masz do góry zestaw przycisków. Klikasz na URL i wpisujesz "takie" potem OK i wklejasz linka. Te wyraz na "takie" nie może mieć na końcu kropki!

Robert

Mój stan

jaco 

Wysłany: 2009-02-20, 22:37   

RobWan napisał/a:
Jak piszesz posta to masz do góry zestaw przycisków

Ta opcja dostępna jest dopiero jak klikniesz ODPOWIEDZ. W okienku szybka odpowiedź tego nie ma.

meblarz 

Wysłany: 2009-02-20, 22:44   

oj RobWan ty to taki spec jestes ze nie tylko na stolarswie sie znasz. A tak na powaznie to dzieki za pomoc. to forum to jedyne miejsce w necie w ktorym sie czasem udzielam i te wsżystkie "bajery" nie sa mi szczegolnie bliskie

amciek80 

Wysłany: 2010-08-11, 09:10   

Co sadzicie o zaciskach wolfcraft oraz Irwin?

Lenherd napisal, ze ma Irwiny i sa ok. A wolfcraft?

grzes2002 

Wysłany: 2010-11-19, 16:55   

Witam
poszukuje ścisków do połączeń kątów nie koniecznie tylko pod kąty proste bo takie łatwo się znajduje w sklepie i internecie ale o ściski wyglądające jak "C" zakłada się je specjalnymi kombinerkami spodlał się ktoś z takimi :?: wiecie gdzie można takie dostać :?:

decodrew 

Wysłany: 2010-11-19, 22:54   

Co chcesz robić ?

decoupage

FPHUMANTA.EU 
ADMINISTRATOR

Wysłany: 2010-11-19, 23:50   

http://www.do-drewna.pl/s...uct&prod_id=194

Mój stan

grzes2002 

Wysłany: 2010-11-20, 00:53   

Super o takie ściski mi właśnie chodziło dzięki wielkie za szybką odpowiedz :-D

RobWan 

Wysłany: 2010-11-20, 01:46   

O! Ja! 550 zł.

Robert

Mój stan

vaju 

Wysłany: 2010-11-20, 06:46   

ulmia wszystkie swoje produkty tak wysoko ceni

sertoja 

Spec 2: mebelki
Wysłany: 2010-11-20, 12:54   

Ap-ropo ścisków jednoręcznych to są niezastąpione jak robisz sam i brakuje ci ręki. Co prawda też do najtańszych nie należą a już dwa popsułem, jednego przypadkiem (irwin), a drugiego użyłem do wyrwania śruby ze ściany i urwałem rączkę ściskając dwoma łapami :oops: (jakiś czerwony z praktikera, nazwa mi się starła ale polecam, lepiej ściskał niż irwin)

RobWan 

Wysłany: 2010-11-20, 13:01   

sertoja napisał/a:
Co prawda też do najtańszych nie należą

Do klejenia korpusów znakomicie sprawdzają się wszelkiej maści no mame.
Uszkadzają tylko się dwa elementy. Oś i plastikowa wypustka przy blokadzie.
Jedno i drugie do regeneracji w pięć minut.

Robert

Mój stan

sertoja 

Spec 2: mebelki
Wysłany: 2010-11-20, 15:12   

W moim przypadku niestety było inaczej, w jednym rączka a w drugim z owej osi wyrwał się (nie wiem jak ta część ścisku się nazywa) element zapierający :mrgreen: , obydwa na złom :!:

grzes2002 

Wysłany: 2010-11-20, 16:41   

niestety 550zł ale są warte tej ceny pracowałem na takich klejąc opaski do drzwi albo ościeżnice jak kto woli

alagor 

Wysłany: 2011-01-03, 21:20   

Odświeżam temat...
Stoję przed bardzo trudnym wyborem :-P Nie wiem co wybrać, czy MODECO czy YATO. Cena podobna, różnica to cały 1 gr. MODECO mam sprawdzone, spisuję się wystarczająco... Używał może ktoś tych YATO??
Teraz okryta snem.

Bebilon 
MODERATOR

Spec 2: Lite drewno
Spec 3: Tarasy
Wysłany: 2011-01-03, 21:21   

alagor napisał/a:
Nie wiem co wybrać, czy MODECO czy YATO.

Dedra :-) Jedna rzecz która im się udała to są ściski.

SETA 
MODERATOR

Pomogła: 26 razy
Wysłany: 2011-01-03, 21:25   

STABIL - klasa światowa.

Armagedon 

Wysłany: 2011-01-03, 21:27   

bessey 8-) wieczne są...

Tomson 

Wysłany: 2011-01-03, 21:32   

alagor, idź w TOPEXA

Mój stan

jaco 

Wysłany: 2011-01-03, 21:34   

Z tych tańszych to DEDRA.

vaju 

Wysłany: 2011-01-03, 21:36   

najważniejsze by sprawdzić czy trzymają kąt podczas zaciskania ścisku , czy nie kosi na bok

SETA 
MODERATOR

Wysłany: 2011-01-03, 21:36   

Tomson napisał/a:
idź w TOPEXA

Mocne słowa tu padły.

jaco 

Wysłany: 2011-01-03, 21:37   

A ja ostatnio kupiłem ściski Wolfcrafta, w których stopka się nie obraca. Bardzo praktyczne. Poza tym masywne i solidne wykonanie.

SETA 
MODERATOR

Wysłany: 2011-01-03, 21:40   

jaco napisał/a:
ściski Wolfcrafta, w których stopka się nie obraca

A Ty się chwalisz, czy żalisz ?

Krzysztof b 

Wysłany: 2011-01-03, 21:43   

STABIL a gdzie je dostać ,jaszcze zainteresujcie się NEO-wyglądają dośc stabilnie ,SCISKPOL pracowałem kiedyś na tym były ok ale czasami nie mogły się zablokować lub TECH FA posiadam osobiście na razie ok,no może poza cenami,ale i tak taniej niż Besej

jaco 

Wysłany: 2011-01-03, 21:46   

Zdecydowana pochwała :->

scisk.jpg
Plik ściągnięto 48660 raz(y) 40,34 KB

SETA 
MODERATOR

Wysłany: 2011-01-03, 21:49   

STABILE mam z przed wojny, ale około 10 lat temu był przedstawiciel na DREMIE i cenzura nie wziąłem namiarów.

P.S.
Moje mają 50 cm głębokości.

vaju 

Wysłany: 2011-01-03, 21:52   

uu a gdzie żeś Ty go kupił? bo ja takich nie widziałem

Krzysztof b 

Wysłany: 2011-01-03, 21:53   

Stabile znam ale nigdzie ich nie można spodkać,stare niemieckie ale nie do zaj... ale na rynku brak

SETA 
MODERATOR

Wysłany: 2011-01-03, 21:53   

vaju, czytaj ze zrozumieniem. :-D

Krzysztof b 

Wysłany: 2011-01-03, 21:55   

jaco napisał/a:
A ja ostatnio kupiłem ściski Wolfcrafta, w których stopka się nie obraca. Bardzo praktyczne. Poza tym masywne i solidne wykonanie.

Za ile i jaka wielkość.

jaco 

Wysłany: 2011-01-03, 21:58   

800x100 - 30pln/szt. :-D

RobWan 

Wysłany: 2011-01-03, 22:07   

jaco, ta przetyczka niepraktyczna.

Robert

Mój stan

jaco 

Wysłany: 2011-01-03, 22:08   

Bo?

SETA 
MODERATOR

Wysłany: 2011-01-03, 22:18   

Przetyczka do zastosowań specjalnych i jednorazowych, to może być, ale przy masowym kręceniu, spowalnia i utrudnia.

jaco 

Wysłany: 2011-01-03, 22:21   

Nie bardzo rozumiem. Ale co miałoby powodować to spowalnianie?

alagor 

Wysłany: 2011-01-03, 22:23   

Wow zapytałem które z dwóch a zasypaliście mnie nazwami :shock:
Ja szukam kompromisu między ceną a jakością ;-) . Te z MODECO mam i sobie w miarę je chwalę, dość ładnie dociągają, mają płaską stopkę na śrubie, co nie powoduje wielkich wgnieceń i nie odlatuje jak w tych tanich...
Te MODECO są po całe 13,01 zł brutto :mrgreen:
Teraz okryta snem.

jaco 

Wysłany: 2011-01-03, 22:26   

Dedra wygląda tak jak Modeco z górnego zdjęcia. Tylko ta gorsza Dedra. Bo jest jeszcze wersja z elementami żeliwnymi lakierowanymi na granatowo. Te drugie mają lepszej jakości stopkę obrotową, która nie klinuje się przy dociąganiu.

Ale dzięki przetyczce można lepiej dociągnąć. O ile dobrze rozumiem co to przetyczka ;-)

alagor 

Wysłany: 2011-01-03, 22:33   

U mnie brakuje mi tej przetyczki i łapki po dniu dokręcania lekko bolą :-?
jaco, możesz dać jakiś namiar na ta dedre, czy mówimy o
Teraz okryta snem.
Ostatnio zmieniony przez alagor 2011-01-03, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  

Bebilon 
MODERATOR

Wysłany: 2011-01-03, 22:34   

Alagor my mamy te:

www.stryjek.pl

alagor 

Wysłany: 2011-01-03, 22:36   

Bebilon, to widzę, że jednak mowa o tych samych ;-)
Muszę wyczaić jaka cena na nie jest ;-)
Teraz okryta snem.

jaco 

Wysłany: 2011-01-03, 22:37   

alagor napisał/a:
czy mówimy o

Tak, o te mi chodziło. A namiary podał Bebilon, Działają całkiem sprawnie i jak kupowałem to było wyraźnie taniej niż w casto.

Tylko przed zamówieniem dowiedz się czy to nie są przypadkiem te czarne :evil:

U mnie wiszą jak najdalej, żeby ich używać jak te właściwe się wyczerpią :->
Ostatnio zmieniony przez jaco 2011-01-03, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  

Bebilon 
MODERATOR

Wysłany: 2011-01-03, 22:37   

Napisz do Warszawy do dedry, jak większa ilość Ćię interesuje, to może cenę lepszą zrobią.

SETA 
MODERATOR

Wysłany: 2011-01-03, 22:51   

Dziwne te wasze ściski, takie świcące. Ja mam wszystkie z czarnej stali.

RobWan 

Wysłany: 2011-01-03, 22:57   

jaco napisał/a:
Bo?

Cytat:
Nie bardzo rozumiem. Ale co miałoby powodować to spowalnianie?

Widać, że mało korpusów kleisz. ;-)
Często rączka wypada kilka cm przed płaskim elementem. I przetyczkę trzeba co pół obrotu przesuwać.
A jak się klei to ile by się nie miało rąk i nóg to zawsze za mało.

Robert

Mój stan

alagor 

Wysłany: 2011-01-03, 22:59   

Znalazłem Dedra 300x80 za 12,35 zł, oraz MODECO 300x80 za 13,01 zł. Wyglądają identycznie, chyba to ta sama chińska odlewnia je odlewa ;-)
Teraz okryta snem.

jaco 

Wysłany: 2011-01-03, 23:01   

Korpusy przeważnie kleję na taśmowych, więc może dlatego nie załapałem :->

Nie wyglądają. Modeco ma tę gorszą stopkę, o której wcześniej pisałem.

adi 
MODERATOR

Wysłany: 2011-01-04, 01:24   

Modeco/dedra/coval/topex to wszystko prawie jeden pies... ale jak juz, to dla mnie najlepiej wypada topex, ze wzgledu na drobniejszy gwint.

Mój stan

vaju 

Wysłany: 2011-01-04, 06:23   

SETA napisał/a:
vaju, czytaj ze zrozumieniem. :-D

pytanie kierowałem do jaco nie do Ciebie :-P

jaco 

Wysłany: 2011-01-04, 18:21   

adi napisał/a:
Modeco/dedra/coval/topex to wszystko prawie jeden pies

Ale jednak mogą różnić się drobnymi szczegółami nawet w obrębie tej samej marki. Wiem, że robię się monotematyczny z tymi stopkami, ale to naprawdę robi różnicę ;-)

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-04, 18:35   

SETA napisał/a:
Dziwne te wasze ściski, takie świcące. Ja mam wszystkie z czarnej stali.

Przypuszczam, że masz jakieś stare ściski, które są bardzo mocne i sztywne. Praktycznie nie do zniszczenia.
Mam ściski Beta ze sprzęgłem jednokierunkowym i jestem z nich ogólnie zadowolony. Podobnie jest ze ściskami Irwina. Jednak co stare ściski, to stare.

REKLAMA

cena do uzgodnienia
reklama@e-manta.eu

Odpowiedz do tematu