FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Rejestracja Zaloguj

RSS
 Ogłoszenie 
UWAGA: PROSIMY ZAKŁADAĆ KONTA I LOGOWAĆ SIĘ NA FORUM TYLKO Z DOMENY E-MANTA.EU. FORA STOLARSKIE POD INNYMI DOMENAMI NIE MAJĄ Z NAMI NIC WSPÓLNEGO.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: FPHUMANTA.EU
2013-05-03, 20:31
Zaopatrzenie
Autor Wiadomość
SzCzEpI_86 

Spec 2: Lakiernictwo
Wysłany: 2011-03-02, 16:14   Zaopatrzenie

jak w temacie kto gdzie i w co sie zaopatruje?? Chodzi mi głownie o firmy ogólnopolskie wszelakie marki(sikkens, ICA, milessi itp) ewentualnie regionalni przedstawiciele innym pewnie tez sie przyda taki temat. Jeśli możecie podać ceny to jeszcze lepiej.
Pytam bo ostatnio moi dostawcy regionalni zawalają sprawę i chyba trzeba sie rozejrzeć u konkurencji... z góry dzięki za odpowiedzi

lignoston 

Spec 2: zapałki
Spec 3: samolociki
Wysłany: 2011-03-02, 20:38   

Ja Ci odpowiem.
Nic Ci nie powiem :shock:

MAXIM 25 

Spec 2: Zabudowy wnęk
Spec 3: Kombinowanie
Wysłany: 2011-03-02, 21:23   

Mam podobną sytuację, też nie zawsze mogę liczyć na regionalnych dostawców. Materiały kupuję u siebie bo są chyba najtańsze w Polsce, akcesoria przywożą z Krakowa, wszystko na telefon, z Rejsu przy zamówieniu powyżej 2 tyś kurier gratis.

sferAUM 

Wysłany: 2011-03-04, 09:52   

Mogę polecić dostawców z Podlasia, WIR BIAŁYSTOK. Mają od chemii przez okucia i forniry po gotowe produkty. Muszę się przyznać że nigdy nie poruszyłem z nimi tego tematu ale, wykonując najpierw jedno zlecenie (renowacja podłogi) w WWie od razu wpadło mi drugie do którego wykonania zabrakło litr poliuretanu, poltora lakieru utrwalacza i rozcieńczalnika, nie pobrali odemnie opłaty za transport [; - przywiózł dhl. Nie to żebym ich jakoś specjalnie długo i dobrze znał, po prostu kupuje od nich od 2 lat. Dzwonie zamawiam pozycje ze sklepu, wcześniej mówiłem czego potrzebuje a oni mi dowożą tak w trakcie nawijki telefonicznej mów mi że promocja na to na tamto, nieraz po pół litra litrze jakichś próbek dają (kleje, lakiery). Mam tylko i wyłącznie dobre zdanie na ich temat. WIR BIAŁYSTOK. [; ale reklama hahaha

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-04, 10:27   

Na tym Podlasiu to chyba sami porządni ludzie.
Ja z kolei mam kłopoty, choć z pewną firmą handluję już pięć lat.
Firma często się myli przy wysyłkach, kłamią i próbują oszukiwać :evil:
Gdyby nie byli wyłącznym przedstawicielem na cały kraj, to już dawno bym z nimi nie współpracował.

Yarkwood 

Spec 2: podłogi
Spec 3: drzwi
Wysłany: 2011-03-05, 12:01   

no to ja też przyłacze sie do rozmowy i pochwale kilka firm od których zamawiam:

ADLER-Polska: 500 km odemnie - jeżeli złoże zamówienie telefoniczne do godziny 12, to na drugi
dzień do 17 mam bejce już na firmie - i jeszcze ani razu nie było pomyłki

Remmers: mają swóje przedstawicielstwo 4 km od moej firmy a wiec jest szybko i na czas
na nietpowe realizacje musze czasem poczekać 3-5 dni

Stolchem: firma z Lublina 400 km ode mnie, zaopatruje sie u niech w kleje i lakiery do podłóg
no i dla mnie są mistrzami - jutro montaż podłogi, otwieram magazynek a tam
tylko 12 wiaderek kleju, dzwonie do Pana Krzysztofa o godzinie 18.30 i ....
rano o godzinie 9.30 był u mnie kurier z 5 wiaderkami :mrgreen:

Krassowski Jarosław

Mój stan

lignoston 

Wysłany: 2011-03-05, 14:03   

To niemożliwe co napisałeś żadna firma spedycyjna tak nie działa. :shock: że składasz zamówienie po południu a na rano na drugi dzień jest możesz napisać z jakiej firmy jest ten kurier ?

RobWan 

Spec 2: MDF gięty
Spec 3: Meble drewniane
Wysłany: 2011-03-05, 14:40   

lignoston napisał/a:
To niemożliwe

Możliwe. Ale cena kosmos. Jeżeli kurier ma odebrać.
Jeżeli sam dowieziesz do punktu spedycyjnego to można później. W DHL to chyba coś koło 16:00 czy 18:00. Ja akurat mam nie tak strasznie daleko, i dojazd ekspresowy autostradą. Jeżeli jakaś awaryjna sytuacja.

Robert

Mój stan

lignoston 

Wysłany: 2011-03-05, 14:46   

Ale napisał 18 30 i miał następnego dnia dhl tak działa ?
Z tego co wiem to jak zamówię do 12 to nastepnego dnia przyjdzie ale 18 30 ,co to za firma ?

Yarkwood 

Wysłany: 2011-03-05, 14:48   

no mnie też to zdziwiło... a firma to OPEK z tego co mi wiadomo odbierają paczki ze Stolchemu o 19-tej

a propo żadna firma kurierska tak nie działa ? ja prawie wszystkie materiały zamawiam przez kurierów i jezeli chodzi o szybka realizacje to potrafia cuda zrobić...

w marcu 2008 roku wykonywałem aranżacje głównego holu w Focus Park Bydgoszcz, pomiędzy poszczególnymi sklepani są filary betonowe podtrzymujące całą konstrukcje, i było trzeba je obłożyć płytą, szkłem i stalą nierdzewną, do mocowania szkła były użyte uchwyty tzw. tabletki a że w polsce był problem z dostaniem tych uchwytów jakie były w projekcie, to zostały one zamówione u producenta w szwajcari, zamówienie to 900 szt. ale że oni mają swoich dystrybutorów to trzeba było zamówić przez Firmę Viper Glass. no i oczywiście firma miała małokompetentnego pracownika i sprowadzili 90 szt. - zamówienie było realizowane 12 dni !!!!!

montaż szkła w środe, a we wtorek dostarczyli dopiero uchwyty i co teraz ???

we Wtorek o godzinie 14 zadzwoiniłem z zapytaniem o co chodzi, sprawdzili zamówienie i przyznali że popełnili błąd, nie mają tych uchwytów u siebie i bedą je musieli sprowadzić z magazynu ze szwajcari... i co teraz ???

Środa godzina 12.30 na budowe pod Focusa przyjeżdża Citroen Berlingo z napisem na drzwiach Port Lotniczy Gdańsk i dostarcza 2 kartoniki uchwytów

A wiec jeżeli mało zamawiasz przez kurierów kolego, to nie pisz ze żadna firma tak nie działa

odnośnie cen to Robert ma racje express kosztuje, no ale jeżeli jakaś firma na stałęm współpracuje z kurierem i dostarcza mu wiele zleceń, to dla takiego klienta nie stosują zbyt wgórowanych cen , stały klient zawsze ma duży rabat

w moim przypadk za te 5 wiaderek nie poniosłem zadnych kosztów, gdyż koszt wysyłki zawsze pokrywa stolchem

Krassowski Jarosław

Mój stan

lignoston 

Wysłany: 2011-03-05, 15:09   

Do większości firm o 18 30 to się już dodzwonić nie mogę a co dopiero mówić o złożeniu zamówienia,najszybciej mam nastepnego dnia jak zamówię rano,w pewnej hurtowni i to obok Ciebie w Olsztynie.
Ale dobrze wiedzieć że potrafią zgrać się jak należy ,sklep ze spedytorem.
Na razie najszybsza przesyłka jaką nadałem to kierownik pociągu na dworcu i klient odebrał na swojej stacji parę godzin póżniej ;-)

Yarkwood 

Wysłany: 2011-03-05, 15:14   

zgadzam sie z tobą większość firm spedysyjnych przyjmuje przesyłki do godziny 18, ale mają coraz wiekszą konkurencje i musza być elastyczni, jeżeli chodzi o Stolchem to widocznie chcieli pokazać ze zależy im na kliencie... i teraz może o tym nie wiedza, ale mają gwarancje z mojej strony ze zawsze bedę u nich zamawiał

Krassowski Jarosław

Mój stan

darecki 

Spec 2: lak. meblowe
Spec 3: fornir/MDF/lam.
Wysłany: 2011-03-05, 16:12   

Yarkwood napisał/a:
ADLER-Polska: 500 km odemnie - jeżeli złoże zamówienie telefoniczne do godziny 12, to na drugi
dzień do 17 mam bejce już na firmie - i jeszcze ani razu nie było pomyłki

potwierdzam :-D

lignoston 

Wysłany: 2011-03-05, 17:05   

No to chyba się skuszę na tego adlera bo to szybciej niż jeżdzić do miasta obok po lakier jak braknie

SzCzEpI_86 

Wysłany: 2011-03-05, 17:40   

tak czytając to co piszecie to myślę, że o wiele za długo wytrzymywałem z obecnym dostawcą... do 2 firm już napisałem od jednej prawie odpowiedz prawie od razu!! jedynie z VBH nie miałem jeszcze problemów ale SIKKENS'a używam stosunkowo rzadko...

awaria 

Wysłany: 2011-03-05, 19:02   

Kiedyś jak pracowałem w innej branży to kurier/zawsze dzwoniliśmy do kierowcy a nie biura/ kiedyś Stolica, czasami wyjeżdżał od nas z magazynu przed 19 i prawie zawsze paczki były na nastepny dzień u adresatów. Także wszystko jest możliwe.
"Wysłałem" kilkaset przesyłek a nigdy nie dzwoniłem na centrale tylko dobry kontakt z kierowcą-kurierem i było super, włącznie z pisaniem protokołów po fakcie:):) Zawsze mu sie spieszyło:):)

lignoston 

Wysłany: 2011-03-05, 20:27   

Ja wiem tylko ja jestem odbiorcą pomijając fakt że główne akcesoria i płytę zamawiam mailem to pozostaje jeszcze cała masa różnej maści dostawców którzy pracują różnie.
A niektórzy co są za rogiem to maili nie odbierają bo sobie myślą że jak coś będę chciał to przyjdę.
W zeszłym roku zamawiałem profile do ledów w dwóch firmach na raz,, na próbę z jednej doszedł po dwóch dniach a z drugiej po dwóch tygodniach i jeszcze zniszczony.
Zamawiam i tak w trzeciej bo mam dużo taniej i na drugi dzień !!
Tak różnie firmy podchodzą do klienta

SzCzEpI_86 

Wysłany: 2011-03-06, 15:22   

sadze ze to nie firmy podchodzą do klienta tylko jedne maja bardziej inne mniej kompetentnych pracowników tak samo jak w każdej dziedzinie życia są ludzie którzy dbają i nie dbają o to co robią dlatego ten świat wygląda tak jak wygląda... :-/

pawelz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-06, 15:52   

Swego czasu DHL dawał ciała na całej linii. Teraz (może za sprawą konkurencji?) jakoś bardziej się starają. Parę razy musiałem wysłać coś na CITO, dzwoniłem na infolinię w okolicach 15-tej, a kurier pojawiał się w ciągu 30 minut. W dostawach też widzę postęp - kiedyś nie było mowy, żeby na prywatny adres dowieźli coś po 17-tej. A teraz tak jak ci pasuje - czasami nawet do 21-ej dowożą.

lignoston 

Wysłany: 2011-03-06, 15:59   

U mnie najgorzej funkcjonuje siódemka ostatnio był kurier zostawił zniszczoną przesyłkę i uciekł.Parę razy mi wozili za każdym razem uszkodzenie dopiero jak sie wydarłem na cały warsztat to się okazało że istnieje coś takiego jak protokół reklamacyjny i wystarczy go spisać na zwykłej kartce papieru. A tak przez cały czas była spychotechnika że wie Pan na pewno producent zapakował uszkodzone. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Dlategom taki zrażony do kurierów.

Debonair 

Wysłany: 2011-03-17, 18:25   Re: Zaopatrzenie

SzCzEpI_86 napisał/a:
jak w temacie kto gdzie i w co sie zaopatruje?? Chodzi mi głownie o firmy ogólnopolskie wszelakie marki(sikkens, ICA, milessi itp) ewentualnie regionalni przedstawiciele innym pewnie tez sie przyda taki temat. Jeśli możecie podać ceny to jeszcze lepiej.
Pytam bo ostatnio moi dostawcy regionalni zawalają sprawę i chyba trzeba sie rozejrzeć u konkurencji... z góry dzięki za odpowiedzi

Zapraszam do zapoznania się ze stroną www.barpimo.pl
Zamówienie do 13, na drugi dzień u klienta. Bardzo dobra relacja ceny do jakości.
A gdyby były potrzebne jakieś szczegóły - zapraszam na pw.

Pozdrawiam.

REKLAMA

cena do uzgodnienia
reklama@e-manta.eu

Odpowiedz do tematu