FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Rejestracja Zaloguj

RSS
 Ogłoszenie 
UWAGA: PROSIMY ZAKŁADAĆ KONTA I LOGOWAĆ SIĘ NA FORUM TYLKO Z DOMENY E-MANTA.EU. FORA STOLARSKIE POD INNYMI DOMENAMI NIE MAJĄ Z NAMI NIC WSPÓLNEGO.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: FPHUMANTA.EU
2013-05-03, 20:51
szlifierka szerokotaśmowa
Autor Wiadomość
darecki 

Spec 2: lak. meblowe
Spec 3: fornir/MDF/lam.
Wysłany: 2008-06-06, 22:04   szlifierka szerokotaśmowa

prosze o opinie na temat szlifierek szerokotaśmowych dwóch firm :

- Rojek

- Felder

chodzi mi o awaryjność , obsługa , wady i zalety itd.

darecki 

Wysłany: 2008-06-10, 21:47   

a w ogóle ktoś pracuje na szlifierkach szerokotaśmowych ???

kot1979 

Spec 2: CNC
Wysłany: 2008-06-10, 21:55   

pracuje ale nie na - Rojek ,Felder :)
jakis czas temu dostalem oferte z houfeka jak bedziesz chcial moge podeslac , tam masz cene i rozne opcje no i czy ma byc kombi czy bez itp.
niestety nie pomoge jesli chodzi jakie zalety i wady :) wielka zaleta tego sprzetu to cena porownywalnie do podobnych w swojej klasie.

no i jesli masz nip pl mozesz kupic maszyne z 0 % watu.

obecnie ja mam borge:)

romgol 

Spec 2: meble drewniane
Spec 3: cnc
Wysłany: 2008-06-10, 22:47   

NIP PL czy EU ?

darecki 

Wysłany: 2008-06-11, 00:44   

kolego "kot1979" możesz mi podesłać tę ofertę :-)
właśnie przymierzam się do takiej szlifierki z agregatem kombi i chcę zobaczyć co jest dostępne i po jakich cenach :-)

kot1979 

Wysłany: 2008-06-11, 09:04   

nip pl to nip unijny:) drobna zmiana w statusie firmy i mozesz handolowac miedzy czlonkami uni z 0 watem .

darecki 

Wysłany: 2008-06-11, 13:24   

Cytat:
obecnie ja mam borge:)

co to za sprzęt :-D
dzięki za ofertę cenowa na Houfeka

kot1979 

Wysłany: 2008-06-12, 08:52   

a jakos umknelo mi pytanie:) no wiec borge to moja stara maszyna , ktorej jeszcze nie zdazylem zmienic:) nic specjalnego . Szlifierka 63 cm z trzewikiem jedno-agregatowa.
Dlatego tez wlanie szukam czegos normalnego:)

darecki 

Wysłany: 2008-06-12, 13:22   

hehe :-D
to szukamy razem :-)

coś wiesz więcej na temat Houfka odnośnie jakości i wytrzymałości ??
zaciekawiła mnie w Houfku opcja "dzielona stopka sterowana pneumatycznie , szer. segmentu 30mm" w 30% obrabiam płytę fornirowaną i zastanawiam się czy to może zastąpić opcję "komputerowo dzielonej stopy" bo tę opcję polecają do szlifowania forniru ale ona kosztuje kosmos :shock:

a czy ty szlifujesz forniry (0,6mm) na swojej szlifierce ?
jeśli tak to jak to jest z tymi "przeszlifowaniami" czy naprawde płyta wiórowa ma takie skoki grubości że może dojść do przeszlifowania forniru :?:

kot1979 

Wysłany: 2008-06-12, 18:17   

ja forniru wogole nie uzywam , tylko oblog 2 mm :) wiec przeslifowac sie nie da:)

co do tego jaki houfek jest ciezko mi powiedziec , mnie jak narazie sie on podoba gdyz cena zacheca. Obecnie pozbierac sie z warsztatem , elektryka i innymi duperelami nie moge. A mam jeszcze pare miesiecy do jesieni .
Szlifierke mam zamiar zakupic pewnie cos kolo jesieni lub nawet zimy:(

obecna moja slifierka pewnie mozesz naruszyc 0,6 mm , ale napewno nie na raz . Na raz moge liznac okolo 0,2 mm -0,3 mm . Niestety do dokladnych maszyna nie nalezy. Mysle ze to co houfek ma , teoretycznie oferuje kontrole grubosci 0,1 mm . Ale jak wyglada to w praktyce nie pomoge:) jeszcze jestem za amator:P

darecki 

Wysłany: 2008-06-12, 21:01   

na Houfka czeka się 2,5 miesiąca tak mi powiedział przedstawiciel
bedzie u mnie we środę i będzie bajerował :mrgreen:
ale z tego co widzę chyba się zdecyduje na tego Houfka jeszcze tylko zobaczę ich szlifierkę gdzieś w zakładzie
dziś oglądałem Feldera i nic nadzwyczajnego troche taka delikatna w porównaniu do Rojka
pracownik co na niej pracuje powiedział tak "chwalił jej nie będę"

Houfek jest sporo tańszy i dają duże upusty a że bierzemy z kolegą dwie to mamy się czym targować :lol:
a może dołączysz do nas za 3 sztuki to można wynegocjować dobrą cenę :-)
a Sulejówek nie jest tak daleko od nas

kot1979 

Wysłany: 2008-06-12, 23:01   

zbytnio sie splukalem:( musze ogrzewanie zrobic , posadzke i plakac mi sie chce ze jeszcze tyle roboty:(((((( musze narazie stopowac z kasa:(

darecki 

Wysłany: 2008-06-24, 20:48   

wczoraj oglądałem tego Houfka i powiem wam że maszynka mi się spodobała , sprzęt porządny wygląda solidnie , Felder przy niej to jak zabawka dla dziecka , nawet patrząc wagowo to Houfek jest najcięższy :-)
oglądany Houfek był wyposażony w dzieloną stopkę sterowaną pneumatycznie i według właściciela sprawdza się ona przy szlifowaniu płyty fornirowanej , a to dla mnie najważniejsze :-D

teraz jeszcze tylko negocjacji ciąg dalszy :mrgreen:

RobWan 

Spec 2: MDF gięty
Spec 3: Meble drewniane
Wysłany: 2008-06-24, 21:19   

darecki napisał/a:
według właściciela sprawdza się ona przy szlifowaniu płyty fornirowanej , a to dla mnie najważniejsze :-D

Tylko co to znaczy sprawdza się? Bo ja nieraz korzystam z jakiejś szlifierki szerokotaśmowej (firmy nie pamiętam, ale kosztowała sporo) i człowiek ją obsługujący mówi, że szlifują płytę okleinowaną, ale są przypadki, że przeszlifuje. U nich to nie problem bo mają produkcję i odrzucą element. Ja sobie nie wyobrażam, że przeszlifuje mi jakieś drzwi lub blat.
Tak więc bądź ostrożny.

Robert

Mój stan

darecki 

Wysłany: 2008-06-24, 23:40   

RobWan napisał/a:
Bo ja nieraz korzystam z jakiejś szlifierki szerokotaśmowej (firmy nie pamiętam, ale kosztowała sporo) i człowiek ją obsługujący mówi, że szlifują płytę okleinowaną, ale są przypadki, że przeszlifuje

to zależy jaką mają stopę szlifierską , i czy ją w ogóle mają bo mogą mieć dwa agregaty typu R gdzie nie ma stopy tylko wał
w moim przypadku będzie agregat C zwany kombi z stopą dzieloną

[img][img=http://img117.images...9/rccq3.th.jpg][/img]

FPHUMANTA.EU 
ADMINISTRATOR

Spec 2: branża reklamowa
Spec 3: i targowa
Wysłany: 2008-06-25, 07:58   

Możesz dokładniej opisać jak działa taka stopa dzielona i dlaczego jest precyzyjniejsza w szlifowaniu płyt fornirowanych?

• Pamiętaj zanim zadasz pytanie skorzystaj z funkcji SZUKAJ być może twój problem został już rozwiązany przez kogoś innego.
  • Pamiętaj że za konsekwencje wynikłe na skutek stosowania rad zawartych na forum jesteś odpowiedzialny wyłącznie Ty
  Mój stan

darecki 

Wysłany: 2008-06-25, 23:03   

stopka dzielona wygląda tak jak na zdjęciach

Trzecia fotografia pokazuje nam zasadę działania , czyli stopa jest dzielona na 30mm-we segmenty każdy z tych segmentów jest sterowany za pomocą małego siłownika pneumatycznego i wszystkie są podłączone do jednego regulatora ciśnienia
jeżeli trafi nam się przy szlifowaniu część płyty grubsza to dane segmenty się uniosą , skok segmentów wynosi 2-3mm.
jest jeszcze podobna opcja w której segmenty są sterowane za pomocą komputera ale ta opcja jest strasznie droga , kosztuje tyle samo co maszyna w podstawowej wersji :evil:

RC.jpg
Jeszcze raz wrzucam foto jak wygląda agregat typ R i agregat kombi typ C , strzałka pokazuje stopę szlifierską
Plik ściągnięto 14319 raz(y) 24,9 KB

Stopka 2.jpg
Plik ściągnięto 14323 raz(y) 26,58 KB

Stopka 1.jpg
Plik ściągnięto 14323 raz(y) 19,46 KB

eltrik 

Wysłany: 2012-11-07, 10:27   

Chciałbym zapytać (Panie Darecki) jak sprawuje się szlifierka houfek. Mam zamiar nabyć szlifierkę szerokotaśmową do forniru i Pana opinia może mi pomóc w wyborze (Houfek, Felder, używana). Widzę z opisu, że zdecydował się Pan na opcję wielosegmentową. Ja także zamierzam wybrać ową opcję. Pytanie czy sprawdza się. Dodatkowo myślę nad wyborem falownika, aby szlifować podkład, lakier na wysoki połysk a następnie ręczną polerkę.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-07, 14:46   

Podkład można jeszcze wyszlifować na zwykłej szlifierce z trzewikiem elektronicznym bez bajerów. Ale szlifowanie międzyoperacyjne, do tego pod wysoki połysk, to już trzeba maszynę naprawdę dobrze wyposażyć. Podstawa - obroty rewersyjne. Podnosimy włókna i potem je ścinamy. Żeby to zrobić w jednym przejściu potrzebna jest maszyna z dwoma trzewikami, ew. bardzo miękkim wałem (pod warunkiem idealnej kalibracji i szlifowania przed zabraniem się za podkład) typu 20-30 stopni Sh. i trzewikiem. Do tego trzeba zwrócić uwagę na rodzaj docisku, co by tego lakieru nie uszkodził. Falowniki na silnikach głównych i silniku posuwu. Polecam maszyny SCMu do takich operacji!

eltrik 

Wysłany: 2012-11-07, 15:02   

Hmm. Wybrałem maszynę buldog 5 oraz następującymi opcjami/dodatkami:
- częstotliwościowy przetwornik szybkości taśmy podajacej 3 - 12m/min
- częstotliwościowy przetwornik silnika głównego - szybkość taśmy 5-24m/s
- pierwszy cylinder stalowy zastępujący cylinder pogumowany D=160 mm
- dzielona stopka, sterowana pneumatycznie, szerokość segmentu 30 mm
- pneumatyczne, czasowe owiewanie do czyszczenia 1 taśmy szlifierskiej
- centrowanie automatyczne taśmy podającej
- moduł czyszczenia elementów przez rotującą szczotkę tekstylną lub nylonową średnica 140 mm, 1,5 kW

Czy uważasz, że to wszystko wystarczy aby wykonać czynności przez Ciebie opisane?

Rozmawiałem z Homagiem i SCM. Ale ceny w identycznym wyposażeniu są dużo wyższe. Felder jeszcze jest podobny w cenie.
Pytanie czy znacząca różnica cenowa jest podobna w jakości maszyn.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-07, 15:42   

To że masz płynnie regulowaną prędkość to bardzo dobrze. Jak twardy jest drugi wał? W tej wersji skalibrujesz na dwóch granulacjach za jednym przejściem. Całe szlifowanie będzie tylko na jednej granulacji na agregacie kombi. Dlaczego nie ma odmuchu 2. taśmy? To tam przecież będzie cały syf z podkładu! Koniecznie to jeszcze zmień, bo będzie Ci się pas zapychał. Już lepiej zrezygnować z tego pierwszego odmuchu, jeśli będzie to jakoś dużo drożej. Dobrze że elementy są jeszcze czyszczone przez szczotkę, aczkolwiek przed szczotką powinien byc odmuch elementu - wtedy większość pyłu jest usuwana powietrzem, a szczotka wybiera resztki.
Masz dobrą kompozycję do kalibracji i szlifowania powierzchni fornirowanych, z naciskiem na kalibrację (2 granulacje). Do podkładu dojedziesz. Szlifowanie międzyoperacyjne - hmmmm, dużo kombinowania i duży znak zapytania - zależy też od lakieru i stopnia połysku.
Jaką cenę zrobił Houfek, skoro mówisz, że SCM był dużo droższy w tej kompozycji? Bo jak tak sobie patrzę, to taka wersja z ciut mniejszymi wałami i ciut większymi sekcjami na trzewiku, ale za to z odmuchami obydwu taśm i pneumatycznym załączaniem każdego agregatu osobno jakoś bardzo droga nie jest w porównaniu rynkowym i się zastanawiam, co oni za cenę mogli wykombinować ;-) Jeśli możesz, to proszę zdradź :-)

eltrik 

Wysłany: 2012-11-08, 11:02   

Drugi wał 45Sh. Odmuch jest na dwóch wałach a szczotka jest na końcu agregatu combi.
Zastanawiają mnie dwie rzeczy.
Pierwsza: jaka jest różnica między stopą/trzwikiem pneumatycznym a elektropneumatycznym. Cena ogromna 25 tysięcy. Czy różnica warta ceny do możliwej efektywności.
Druga: czy przy małych elementach (najmniejsze SZ/D/W 15/9/9cm) i przy lakierowaniu pompa wakum faktycznie pomoże. Usłyszałem od PH, że podczas szlifowania dwustronnego lekkie przemieszczenie materiału na stole może lekko uszkodzić lakier z drugiej strony. Dlatego pompa vakum może to rozwiązać. Pytanie czy tak i na ile pomoże. PH proponuje jednocześnie do pompy vakum stół próżniowy. Kolejna rzecz, pytanie do czego i czy potrzebna.
Co do ceny to prześlę w wiadomości prywatnej. Nie chcę indywidualnych negocjacji handlowych upubliczniać.

przemek1983 

Wysłany: 2012-11-09, 18:58   

Bez poteznego wyciagu mozesz zapomniec o szlifowaniu podkladu.
Ja na swojej szlifowalem podklad. Papier zabija sie momentalnie.
Mam tez przedmuch walka tylnego.
Przedmuch walka przedniego (stalowego) moim zdaniem jest zbedny.
Ja na walku przednim uzywam papieru 40 i 80.

Nie jestem pewny co do tego odkurzacza z tylu. Jakie on ma miec zadanie?
Jak sie szlifuje fronty fornirowane to najpierw jade kanty na szlifierce do kantow.
Nastepnie plaszczyzne frontu. Po wyjsciu ze szlifierki musze jeszcze zalamac te kanty.
Czasami trzeba tez cos dopiescic, a dopiero pozniej odkurzac.
Jak bedziesz zmienial czesto papier, to moze i uda sie wyszlifowac na gotowo.

Jaki papier chcesz stosowac do szlifowania lakieru polysk?
Maszyne bedziesz mial w tym roku?
Jestem ciekaw Twoich testow...
Znasz kogos kto ma taka maszyne i robi na tym polyski?

US
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-09, 20:34   

eltrik napisał/a:
jaka jest różnica między stopą/trzwikiem pneumatycznym a elektropneumatycznym

Co producent, to inna nazwa ;-) U nas to się nazywa trzewikiem elastycznym z regulowanym ciśnieniem (na całym trzewiku, nie ma sekcji) i trzewikiem elektronicznym, gdzie każda sekcja może być regulowana. Różnica jest taka, że przy możliwości sterowania każdą sekcją unikniemy przeszlifować nawet na nieskalibrowanym elemencie. Trzewik ułoży się nam do kształtu. Do tego można (o ile przy sterowaniu trzewikiem jest taka możliwość - w SCM jest) tak wysterować sekcje, żeby z boków pracowały słabiej lub mocniej. Czyli jest możliwość delikatnego załamania krawędzi. Podkreślam słowo delikatnego. Przy trzewiku bez sekcji możemy sterować jedynie siłą nacisku na element całego trzewika. Jako że jest on elastyczny, to ułoży się on do kształtu elementu, ale w ograniczonym zakresie. Dlatego taki trzewik można stosować przy powierzchniach zaokleinowanych, ale tylko i wyłącznie po uprzedniej kalibracji. Bez wcześniejszego skalibrowania na krawędziach mogą być przeszlifowania. To wszystko dotyczy powierzchni płaskich. Przy pracy z elementami ramiakowymi (okna, drzwi, fronty) absolutnie konieczny jest trzewik elektroniczny z sekcjami. Trzewik bezsekcyjny, choćby nie wiadomo jak elastyczny będzie nam przeszlifowywał krawędzie. W ogóle elementy ramiakowe są bardzo trudnym materiałem do szlifowania w całości, ale to już osobny temat.
eltrik napisał/a:
czy przy małych elementach (najmniejsze SZ/D/W 15/9/9cm) i przy lakierowaniu pompa wakum faktycznie pomoże

Podcisnienie w stole przydaje się w dwóch przypadkach, aczkolwiek musi być połączone z odpowiednim dociskiem.
1. Małe elementy są często za krótkie - wychodząc spod docisku za agregatem nie sięgają następnego agregatu i taśma ścierna podrywa je do góry. Efekt - zerwana taśma, uszkodzony wał i inne pasztety. Podciśnienie w stole (czyli dziurkowana taśma posuwu i pompa próżniowa - tylko razem) trzyma małe elementy od spodu. Ale dla pewności należy zastosować tutaj inny rodzaj docisku. W większości maszyn w standardzie mamy pomiędzy agregatami ogumowaną pojedynczą rolkę. Są dwa sposoby - albo podwójne rolki, albo trzewiki dociskowe. Przy zwykłym szlifowaniu (nie międzyoperacyjnym) możemy skorzystać z trzewików, skracają one znacznie ten pusty dystans, kiedy element w żaden sposób nie jest dociskany z góry. Przy szlifowaniu międzyoperacyjnym powinny być rolki, ponieważ trzewik może uszkodzić nałożony lakier.
2. Jeśli szlifujemy międzyoperacyjnie elementy dwustronnie lakierowane, to może dojść do poślizgu. Dlatego podciśnienie pomaga trzymać taki śliski element. Do tego oczywiście odpowiedni docisk - jak wyżej. Dodatkowo powinniśmy zmienić twardość gumy taśmy posuwu na bardziej miękką i zmienić rodzaj taśmy z klasycznej rombowanej na płaską. Chodzi o to, żeby w powierzchni już polakierowanej nie doszło do wgniotek. Ale to już wyższa szkoła jazdy, dostępna na droższych modelach.
przemek1983 napisał/a:

Tutaj akurat jest szczotka. Przed nią powinien być odmuch. Już pisałam o tym wyżej. To po prostu czyszczenie elementów z pyłu.
przemek1983 napisał/a:
kto ma taka maszyne i robi na tym polyski

Już pisałam też o tym. Będzie ciężko, a jeśli się uda, to trzeba będzie przy tym bardzo mocno pokombinować. Ze względów opisanych u góry i w poprzednich postach.

Przepraszam za epopeję, ale szlifowanie to naprawdę temat rzeka i w kilku zdaniach się nie da ;-)

przemek1983 

Wysłany: 2012-11-09, 21:23   

Mniejsze elementy puszczam przed duzym elementem. Jeden za drugim.
Z tym, ze szerokosc musi byc taka sama lub podobna.
W mojej stopce (niesegmentowej) moge ustawiac cisnienie pokretlem regulujac sile docisku.
Nie szlifuje podkladow. Mam za slaby wyciag.
Mysle, ze do szlifowania polyskow pod polerowanie, to nie zda egazminu.
Nawet najlepsza opcja maszyny. Nie wyobrazam sobie, jaki papier do niej wrzucic.

Warto doplacic do dodatkowych rolek podajacych z przodu maszyny i z tylu maszyny.
Moja wersja: 2 agregaty (2 z trzewikiem stalym) w zupelnosci wystarcza do szlifowania
drzewa litego, MDF i fornirow. Szlifuje tez na walkach ramiaki z drzewa i MDF.
Ramki fornirowane szlifuje przed klejeniem.
Jak sie maszyne "wyczuje" to da sie szlifowac bez przeszlifow.
Chyba, ze ktos stawia fronty na kantach/rogach, ochodzi sie nieuwaznie.

Podklad bede testowal, jak bede mial wyciag.

misoni 

Wysłany: 2012-11-09, 22:30   

marta napisał/a:
U nas to się nazywa trzewikiem elastycznym z regulowanym ciśnieniem (na całym trzewiku, nie ma sekcji) i trzewikiem elektronicznym, gdzie każda sekcja może być regulowana.)

http://www.scmgroup.com/a...ndya300_ING.pdf
W tym katalog obie wersje i elektroniczna, i elastyczna maja sekcje. To jak to w końcu jest..?

W houfku ta tańsza stopa pneumatyczna jest dzielona. Ta droższa elektroniczna też.

pozdr.

Peefe 

Wysłany: 2012-11-10, 01:21   

Wersja A - to trzewik nie dzielony, z regulacją ciśnienia.
Wersja B - to trzewik dzielony, z regulacją ciśnienia.
Wersja C - to trzewik dzielony, z regulacją ciśnienia i regulacją jakie sekcje mają być aktywne a jakie nie.
Brakuje jasnej informacji co jest zastosowane jako docisk w tym trzewiku, ale na 100% jest to zwykła membrana gumowa. Jest to maszyna nisko budgetowa nie ma co w niej oczekiwać trzewika z siłownikami.

Przemek - do szlifowania lakierów masz zdecydowanie za słaby trzewik. Na krawędziech materiału będziesz miał przeszlifowania lakieru. Jeżeli jesteś w stanie zawsze 'wyczuć szlifierkę' to gratuluję.
Oczywiście trzeba skalibrować dokładnie płytę przed oklejeniem i po fornirze/obłogu.
O ile masz wał gumowy o twardości 45-35 Sh możesz spróbować nim, przy założeniu możliwości dokładnej regulacji wysokości pracy materiał-agregat.

przemek1983 

Wysłany: 2012-11-10, 09:04   

U mnie przeszlify na podkladzie pojawialy sie glownie ze wzgledu na brak wyciagu.
Tzn pszczam element...kolejny i papier sie zabija.
Dalej puszczam element i jak np z lewej strony papier ok, to wyszlifuje.
Z prawej strony juz zabity to nie doszlifuje.
Jak podniose stol to przeszlif.

Lakierow nie szlifowalem, chyba ze trzeba bylo zedrzec:)

Zeby bylo super to trzeba miec stopke dzielona i to pewnie elektroniczna.

darecki 

Wysłany: 2012-11-12, 11:05   

Cytat:

Chciałbym zapytać (Panie Darecki) jak sprawuje się szlifierka houfek

Niestety do zakupu nie doszło

eltrik 

Wysłany: 2012-11-28, 09:27   

przemek1983 napisał/a:
Bez poteznego wyciagu mozesz zapomniec o szlifowaniu podkladu.

Dlatego zamierzam wykonać wyciąg centralny.

przemek1983 napisał/a:

Zbiera pyłki ze szlifowanego materiału, aby wokół maszyny było czysto a materiał nie musiał być tak bardzo czyszczony.

przemek1983 napisał/a:

Jaki papier chcesz stosowac do szlifowania lakieru polysk?
Maszyne bedziesz mial w tym roku?
Jestem ciekaw Twoich testow...
Znasz kogos kto ma taka maszyne i robi na tym polyski?

Papier to zależy od testów etc. Maszyny dopiero na początku przyszłego roku. Tak, znam. Firma niedaleko mnie wykonuje na podobnych maszynach połysk dla klientów zagranicznych.

eltrik 

Wysłany: 2012-11-28, 09:54   

1.Muszę kupić maszyny nowe, ponieważ są one z dotacji. Na dzisiaj decyduję się na szlifierkę o następujących konfiguracjach:
- silnik 11kW
- stół próżniowy i pompa vakum
- pierwszy wał kalibrujący stalowy
- stopa segmentowa elektroniczno-pneumatyczna
- płynna regulacja prędkości stołu oraz szlifowania
- nadmuch na pasy szlifujące w celu ich nie zapychania
- szczotka czyszcząca elementy wychodzące
Zastanawiam się nad dodatkowym wkładem szlifierskim 80mm z filcem.
Jak mówią doradcy-handlowcy z firm oferujących, to ten zestaw wystarczy na szlifowanie forniru i lakieru z zachowaniem jakości i czasu. Brakuje tylko agregatu poprzecznie szlifującego, opcja za tylko... 90tyś zł.
Obecnie wymogi spełniają 4 firmy: Houfek, Felder, Homag i SCM. Decyzję podejmę do 7 grudnia.

2.Do tego potrzebuję nową prasę wodną bez bojlera 2500/1300mm, 6 cylindrów, półki obłożone folią. Mam ofertę tylko z feldera, wydaje się mało ekonomiczna. Możecie polecić mi prasę sprawdzonego (gwarancja, serwis, jakość elementów) producenta?
3.Z dotacji kupujemy także piłę panelową. Więc jeżeli ktoś coś może podpowiedzieć nt wyboru będę wdzięczny. Mam oferty z firmy Homag i Felder. I co ciekawe Homag wychodzi konfiguracyjnie lepiej a cenowo niemal identycznie. Czekam jeszcze na jedną ofertę na panelówkę, wg zapewnień parametry takie same a cena o 45tyś niższa.

Karol Kopeć 

Spec 2: rzeczoznawca
Spec 3: stolarstwo trad.
Wysłany: 2012-11-28, 19:32   

Cytat:
"eltrik"
Dlatego zamierzam wykonać wyciąg centralny.

Do szlifierki szerokotaśmowej musisz założyć wyciąg z dużo większą prędkością powietrza niż do innych maszyn. Bardziej opłaca się wykonać dwie instalacje. Jedną szybka do szlifierki i jedną normalną do strugarek, frezarek i takich tam nikomu nie potrzebnych obrabiarek.
Prędkość powietrza wpływa na moc silnika . Zakup trochę droższy ale potem na rachunkach to odczujesz na plus.
Firmy, które sprzedają gotowe zestawy podpinają wszystko pod jeden wentylator ( zwykle z niezłą nadwyżką mocy żeby się klient nie rzucał, że słabo ciągnie ).
Jak się dobrze wszystko zaprojektuje to można zejść np. z 55 kW na 25 kW. A to już są pieniądze.

Poza tym nikt tu nie pisze , że szlifierki lubią się zapalić.
Ostatnio zmieniony przez Karol Kopeć 2012-11-28, 19:34, w całości zmieniany 2 razy  

przemek1983 

Wysłany: 2012-11-28, 19:32   

To odezwe sie do Ciebie na priv w pod koniec roku.

Ta firma co szlifuje na szerokotasmowych, to po wyjsciu elementu z maszyny idzie prosto do lakierni? Nie poprawiaja np mimosrodowa? Chodzi mi o szlifowanie podkladu.
Zastanawiam sie jakim papierem szlifuja lakier polysk. Jakos sobie tego nie wyobrazam.

Zorientuj sie w prasach firmy Italpresse.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-28, 20:38   

Papiery, które wchodza w grę to granulacja powyżej 600. Ale pod prawdziwy wysoki połysk nie jesteś w stanie tego zrobić na zwykłej szerokotaśmówce. Polerowanie i tak zostaje poza maszyną. A i szlifowanie, choć właściwie bardziej lizanie ;-) materiału metodą tradycyjną bez pasa poprzecznego, bez trzewików z bardzo malutkimi sekcjami, bez obrotów rewersyjnych jest bardzo, ale to bardzo problematyczne. My na Planetario jesteśmy w stanie osiągnąć znacznie lepsze rezultaty, ale to jest poziom DMC i koszt w okolicach 200.000 EUR.
Podkreślam słowo - prawdziwy wysoki połysk.

MASZYNY STOL 

Wysłany: 2012-12-13, 14:41   

Peefe napisał/a:
Wersja A - to trzewik nie dzielony, z regulacją ciśnienia.
Wersja B - to trzewik dzielony, z regulacją ciśnienia.
Wersja C - to trzewik dzielony, z regulacją ciśnienia i regulacją jakie sekcje mają być aktywne a jakie nie.

Spotkałem się podczas rozmów z klientami że niektóre firmy proponowały wersję B udając że to C (a to zasadnicza różnica jakościowa, techniczna i CENOWA :-)

przemek1983 

Wysłany: 2012-12-13, 17:38   

Moim zdaniem, zeby byla najwyzsza jakosc szlifujac lakier, to na finiuszu musi byc ruch mimosrodowy.

mitek 
MODERATOR

Spec 2: Maszyny...
Spec 3: CNC oprogramowani
Wysłany: 2013-12-25, 22:07   

Czy ktoś kupił tego Houfka?
Może zdać relacje??

eltrik 

Wysłany: 2014-02-09, 17:06   

Nie zdecydowałem się na Houfeka ze względu na niepewny serwis i ilość maszyn na rynku. Z oceny przy wyborze pamiętam, że cena jest atrakcyjna i sama maszyna konstrukcyjnie także. Co do decyzji dzisiaj wybrałbym jeszcze inną firmę, chociaż obecna sprawuje się bardzo dobrze. Ty decyzję podejmij sam, bez sugerowania. Zacznij od tego do czego potrzebujesz i co chcesz osiągnąć. Spotkaj się najlepiej z jak największą ilością handlowców różnych firm. Dużo dowiesz się i wychwycisz niuanse, różnice. Handlowcy szybko wyciągną minusy konkurencji.

REKLAMA

cena do uzgodnienia
reklama@e-manta.eu

Odpowiedz do tematu