FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Rejestracja Zaloguj

RSS
 Ogłoszenie 
UWAGA: PROSIMY ZAKŁADAĆ KONTA I LOGOWAĆ SIĘ NA FORUM TYLKO Z DOMENY E-MANTA.EU. FORA STOLARSKIE POD INNYMI DOMENAMI NIE MAJĄ Z NAMI NIC WSPÓLNEGO.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: FPHUMANTA.EU
2013-04-29, 15:29
lakierowanie MDF
Autor Wiadomość
sandak 

Spec 2: schody
Spec 3: meble custom
Wysłany: 2010-09-17, 19:56   lakierowanie MDF

Witam!

Czy jest jakiś najlepszy dostawca lakierów do drewna- czy tak jak z samochodami, każdy chwali bądz narzeka na swój??? Ja już próbowałem kilku i nie jestem zadowolony i rodzi się pytanie...

czy lakier du
czy lakiernik du..
czy lakiernia du..
czy pistolet d...

generalnie największym problemem jest to, ze przejeżdzając ręką po np blacie stołu nie czuje się gładkości. Czy może to być spowodowane Oversprayem-czyt. mglą lakierniczą wydobywającą się z pistoletu High Pressure?

Jakiego systemu lakierowania używacie??? HVLP czy HP- Ja dzisiaj kupiłem pistolet jakąś chińszczxyznę HVLP z dyszą 1.4, i jestem ciekaw efektów. Używam lakierów PUR i PUR pigmentowanych firmy XXX i maluje modyfiki oraz MDF.

Jak z waszego doświadczenia na jakosć powierzchni wpływa pistolet i czy kupować za 99,0 czy 320 czy 699???

ciekaw jestem waszych wrażeń z lakierowania

SETA 
MODERATOR

Pomogła: 26 razy
Wysłany: 2010-09-17, 20:32   

Mamy, w standardowej lakierni 2 pistolety z Azji po 200 zł. (wysoko- i niskociśnieniowy) i m.innymi, najtańszy lakier nitro. Możemy dowolnym pistoletem zrobić tym nitro powłokę gładką jak szkło.
W Twoim przypadku obstawiam brak prawidłowej techniki + zapylenie lakierni.

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-17, 20:59   

Jak ktokolwiek może udzielić Ci odpowiedzi zgodnie z najlepszym stanem swojej wiedzy, skoro piszesz, że lakierujesz lakierem xxx?

sandak 

Spec 2: schody
Spec 3: meble custom
Wysłany: 2010-09-17, 21:05   

boję sie ze jak napisze Wolfarb, to admin wywali mój post do kosza... a jak bym napisał wcześniej KUPsa to już wogóle bym miał przerąbane...

a jak dobrze wyszkolić lakiernika???
są w naszym kraju jakieś szkolenia lub coś???

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-17, 21:28   

Popytaj u przedstawicieli producentów lakierów. Oni na pewno mają szkoleniowców.
Na początek to wystarczy.
Do mistrzostwa jednak dochodzi się po pewnym czasie.
Co do lakierów jeszcze. Uwierz mi, ze są olbrzymie różnice w lakierach, tak pod względem ceny i wytrzymałości powierzchni, jak i pod względem uwypuklania jednych, a maskowania innych, charakterystycznych cech powierzchni, która jest lakierowana.
Trudno byłoby tu nie wspomnieć o różnicach w stopniu połysku czy o łatwości aplikacji i polerowania. Niestety, jest tak że im mocniejszy lakier, tym trudniej go spolerować.
Generalnie jak ze wszystkim: cena równa się jakość.

RobWan 

Spec 2: MDF gięty
Spec 3: Meble drewniane
Wysłany: 2010-09-17, 23:51   

Szorstki? Po dojściu do końca formatki z lakierowaniem cała musi być mokra. Musisz widzieć odbijające się lampy. Podczas malowanie też musisz widzieć w nałożonej powłoce odbite światło.

Robert

Mój stan

magik81 

Wysłany: 2010-09-18, 11:52   

w procesie lakierowania czegokolwiek wg.mojej opinii, 90% czasu zajmuje przygotowanie wszystkiego a 10% samo lakierowanie. Każdy etap ma bardzo duże znaczenie. Osobiście nie mam profesjonalnej lakierni dlatego bardzo dużą wagę przywiązuję do sterylności, w pomieszczeniu w którym lakieruję nigdy nie szlifuję i nie kurze, pomieszczenie przygotowuje wcześniej żeby wszystkie pyłki siadły, o takich rzeczach jak maska, kombinezon, rękawiczki, sitka, zmywacz silikonowy, papier z celulozy (nie pylący) nie będę się rozpisywał bo to jest podstawa przy lakierowaniu. Dobry pistolet to podstawa z tym że jeśli lakiernik jest ogarnięty to powinien i chińczykiem ładnie wylać. Z tego co opisałeś to wydaje mi się że robisz na formatce zebrę, wniosek jest taki że jeszcze nie opanowaliście sprzętu i gęstości lakieru. Jak napisał Robert, po polakierowaniu na formatka pod światło ma wyglądać jednolicie, wszędzie ma być taka sama struktura. Połysk zawsze trzeba polerować, nie zawsze szlifować ale polerować zawsze. Ja używam lakierów Renner i polecam je.

Błażej 

Wysłany: 2010-09-18, 17:38   

Kiedyś robiłem jakmagik81, ale potem mi przeszło,nie jest już u mnie tak sterylnie a jakość powierzchni malowanej sie nie zmieniła,natomiast czasu przybyło.

usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-05, 23:50   

magik81 napisał/a:
w procesie lakierowania ... Osobiście nie mam profesjonalnej lakierni dlatego bardzo dużą wagę przywiązuję do sterylności, w pomieszczeniu w którym lakieruję nigdy nie szlifuję i nie kurze, pomieszczenie przygotowuje wcześniej żeby wszystkie pyłki siadły, o takich rzeczach jak maska, kombinezon, rękawiczki, sitka, zmywacz silikonowy, papier z celulozy (nie pylący) nie będę się rozpisywał bo to jest podstawa przy lakierowaniu.

Czystość w lakierni ważna sprawa ... ale niestety 80 % zanieczyszczeń na powierzchni to zasychający w powietrzu lakier który łączy się w małe grudki ...a jak jest już ciężki to opada na lakierowane przedmioty. Pozostałe 20 % to źle przecedzony lakier, ubrania i stojaki do lakierowania ... oraz czystość nadmuchiwanego powietrza. Gdy jednak lakierowanie prowadzone jest na dużym ciśnieniu, a wentylacja nie nadąża ( mała prędkość opadu powietrza ) to śmieci będą nawet w nowej kabinie lakierniczej ! ... a jak wentylacja jest wydajna, a ciśnienie natrysku małe ( max 2,0 ) ... to na podłodze może nawet leżeć pył ze szlifowania, a i tak będzie "akceptowalnie" jeżeli chodzi o jakość pokrycia ... bo ideał to tylko przez polerowanie.

truszczyk 

Spec 2: folia PCV
Spec 3: płyciarstwo
Wysłany: 2010-10-06, 13:44   

co do stojaków to zawsze lepiej wyżej mieć element, na wysokości klatki piersiowej, przynajmniej mniejsze formatki. trochę nie wygodnie ale jakościowo to lepiej wychodzi.

usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-06, 14:02   

Wysokość nie ma znaczenia jak wentylacja jest skuteczna ... a wentylacja przez ścianę lakierniczą zawsze przy malowaniu formatek ma mniejszą skuteczność, bo lakieruje się pionowo w dół ( poza brzegami malowanymi poziomo ), a lakier musi być zabrany do ścianki pionowej powyżej poziomu zero ... więc pył zawsze jest podrywany do góry.

Tu przewagę mają systemu hybrydowe gdzie ściana stoi na otworze wentylacyjnym w posadzce. Najskuteczniejsza jest jednak wentylacja pozioma w której opad powietrza jest całkowicie pionowy ... nawiew z kanału nad stanowiskiem lakierniczym wyciąg w podstawie, lub podłodze. To przy malowaniu frontów i elementów układanych na stojakach ... bo przy meblach, krzesłach, czy skrzyniach, ścianka pionowa sprawdza się dosyć dobrze.

Roberto70 

Wysłany: 2011-05-30, 08:58   

Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie
Jak większość ludzisków przewijających się tu ja też szukam pomocy
Jakiś miesiąc temu otworzyliśmy lakiernie jesteśmy ustawieni przede wszystkim na usługi dla firm produkujące meble kuchenne i łazienkowe. Temat podłożył mi kolega stolarz gdyż na lokalnym rynku nie ma profesjonalnej lakierni. Staramy się robić wszystko na wysokim poziomie czyli sucha ściana z doładowaniem ciepłego powietrza ,sprężarka Atlas Copco 7, 5 kw. ,sprzęt festoola szlifierki polerka odkurzacze, pistolety do lakierowania Sata 100 b RP dysza 1, 8 podkład 4000 Digital RP 1, 4 , oddzielne pomieszczenie na suszarnie ( temp. nie niższa niż 24 stopnie ) koszt całości ponad 150 tyś. Na początku mojej historii z tym biznesem trafiłem na to forum poznałem człowieka, który udziela-udzielał się tu często... Chodziło mi o lakiery .Nasłuchałem się o ICA, że fajans nie ma powtarzalności w kolorze, że jest to ogólnie syf i nie dotykać …. Z racji tego, że chciałem pracować na wysokiej półce postanowiłem zainwestować w firmę Dupont w linię Imron, czyli przemysłową. Dostałem wagę, mieszalnik ,lakiery obsługa na najwyższym poziomie, lecz widać, że oni nie za bardzo specjalizują się w tej branży. Problem w tym, że lakier po trzech dniach jest dalej miękki i pozostają na formatkach sprężynki, czego raczej nie powinno być. Mało tego byliśmy ostatnio na szkoleniu w Duponcie, aby rozwiązać problem i tak naprawdę dalej jesteśmy w d…pie fachowcy twierdzili, że może jest za niska temperatura w suszarni jest minimum 24, 5 więc powinno być ok. Sami podczas testów wygrzewali w temperaturze 70 stopni, co miało nam pokazać, że temat będzie załatwiony okazało się jednak, że dalej glejuje papier, choć fachowiec z DuPonta po każdej formatce zmieniał papier 3M na pewno nie tani. Jak powiedziałem żeby go jeszcze przetrzymał na inne formatki zrobił to, ale pojawiły się sprężynki. Wygrzanie miało nam udowodnić, że towar dobrze wyschnięty (a tak miało być po piecu) będzie twardy a jego zdolność do obrabiania będzie ok. a tu, ZONK więc co powiedzieli, że jeszcze jednak za wcześnie może jutro będzie ok. a najlepiej, co bym sobie taki piecyk do wygrzewania kupił hahahaha czat pracuje na materiałach Festoola nie jest tanio, ale miało być Zaj….cie a wyszło jak zwykle. LUDZIE, co mam robić .Czy firma Dupont, PPG, Glasurit, Sikens, Standox, czyli najwięksi tego świata oleli tą branże???.Co z famą głoszącą o niskiej powtarzalności koloru w ICA-e? Jak wygląda to w praktyce? Proszę o pomoc

Krzysztof b 

Wysłany: 2011-05-30, 09:06   

kup lakier ica zrób próbę ,napewno zmienisz zdanie,masz jeszcze melsi czy milezi jakoś tak też dobry ,sam widzisz jak tamta filma nie potrafi zrobić dobrego towaru to ich olej .

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-30, 09:27   

Może zbyt szybko kładziecie kolejną warstwę?
Dupont :mrgreen:

Roberto70 

Wysłany: 2011-05-30, 09:34   

druga warstwa jest wylewana zgodnie z zaleceniem technika po 10 - 15 min

kumod 

Spec 2: Dyrektor Biura
Spec 3: Gangsterka
Wysłany: 2011-05-30, 09:45   

Kolejny raz spotykam problem że niejeden w garażu polakieruje i wypoleruje bez problemu a firma z firmowa technologią nie daje rady. Moja rada kupić ICA lub Akzo Nobel i polakierować.

Błażej 

Wysłany: 2011-05-30, 09:57   

kumod, Ewentualnie przenieść się do garażu.

Roberto70 

Wysłany: 2011-05-30, 10:12   

czy pracujesz na lakierach ICA? jesli tak to napisz krok po kroku i jakich gradacji uzywasz

kumod 

Spec 2: Dyrektor Biura
Spec 3: Gangsterka
Wysłany: 2011-05-30, 10:29   

Ja nie pracuję ale znam grono osób co pracuje, ja jak wykonuję pojedyncze formatki na szybko to używam lakierów samochodowych debera, bo takie mam pod ręką na już. Wylewam warstwy mokre na mokre, matuję na mokro i poleruję g3 i mleczkiem 3M ale to typowa technika samochodowa. tyle że mogę taki front polerować już po 12 godzinach. Przy cenie 250 zł za front na wysoki połysk w kolorze nie ma sensu się bawić na garażu w większe zlecenia.

darecki 

Spec 2: lak. meblowe
Spec 3: fornir/MDF/lam.
Wysłany: 2011-05-30, 14:28   

Roberto70 napisał/a:
poznałem człowieka, który udziela-udzielał się tu często... Chodziło mi o lakiery .Nasłuchałem się o ICA, że fajans nie ma powtarzalności w kolorze, że jest to ogólnie syf i nie dotykać ….

widocznie gość grama lakieru ICA nie położył skoro tak twierdzi , chyba że zaopatrywał sie w Warszawie na minerskiej to zgodzę się bo tam jest meksyk

Robert przejedź się do Amicusa w B-stoku i weź na próbę ich produkty i na pewno Duponta nie będziesz chciał oglądać , a jak ci nie będzie pasowała ICA to spróbuj ADLER-a
dla mnie połysk z Adlera jest lepszy od ICA-i
żeby dobrze wyszedł połysk to odstępy między warstwami muszą wynosić 24h tak jest zalecane , bo każda warstwa musi "opaść"
a sprężynki są wynikiem błędów w szlifowaniu
dużo kładę NCS-u od ICA i nie miałem problemu z powtarzalnością

Grand 

Wysłany: 2011-05-30, 16:14   

Darecki, a połysk Adler`a jest lepszy od mojego ? :-)

...a wracając do Roberto70, czy możesz tę linię imron zwrócić ? Będziesz mógł za tę kwotę kupić lakierów w ICA na dwa lata ;-) żartuję oczywiście. Nie wiem ile taka linia kosztuję i z tego co czytam jest to raczej system doboru lakierów i podkładów .... do lakierowania samochodów dostawczych :-)

Moja rada. Znajdź jakiegoś dobrego technika z Adler, ICA, Barpimo, AkzoNobel, etc. Taki człowiek pokaże Ci podstawy jak uzyskać poprawną powierzchnie i właściwie aplikować poszczególne etapy.

. i jeszcze jedna ciekawostka. Napisałeś "...druga warstwa jest wylewana zgodnie z zaleceniem technika po 10 - 15 min" ??????

Jaka warstwa, podkładu?, nawierzchni? i jak gruba jest ta powłoka ?

Grand

darecki 

Spec 2: lak. meblowe
Spec 3: fornir/MDF/lam.
Wysłany: 2011-05-30, 16:53   

Grand napisał/a:
a połysk Adler`a jest lepszy od mojego ? :-)

pod względem technicznym porównywalny bardzo szybko jest pyłosuchy tak +- 15-20min ale mniej kasiory kosztuje :mrgreen: i można go polerować po tygodniu

Roberto70 

Wysłany: 2011-05-30, 17:22   

Grand,
10 -15 min między warstwami lakieru

Grand 

Wysłany: 2011-05-30, 19:43   

darecki napisał/a:
Grand napisał/a:
a połysk Adler`a jest lepszy od mojego ? :-)

pod względem technicznym porównywalny bardzo szybko jest pyłosuchy tak +- 15-20min ale mniej kasiory kosztuje :mrgreen: i można go polerować po tygodniu

No wiem, wiem ... ale cena to rzecz przereklamowana ;-) Mój połysk można polerować nawet po miesiącu.
A tak przy okazji, dopracowałem metodę nakładania wysokiego połysku na forniry i drewno bez poliestru. Teraz czekam czy nie siadzie. Od 4 maja nadal lustro, zobaczymy jak będą wyglądały elementy po trzech miesiącach.

Roberto70 wyślij mi proszę swoje namiary na PW, w miarę wolnego czasu może będę umiał jakoś pomóc.

Grand

Roberto70 

Wysłany: 2011-05-30, 20:12   

wszystkim bardzo dziękuje za rady
właśnie zaopatrzyłem się w próbki lakieru z ICA, dostałem tez nowość - lakier bezbarwny akrylowy podobno rewelka !
jak wypróbuje to napiszę jak się sprawdził

Krzysztof b 

Wysłany: 2011-05-30, 21:11   

też mam ten acryl na testy, może w tym tygodniu będę testował ,ale strasznie drogi utwardzacz jest do niego, ok 70 zł za litr tylko że do lakieru 30% ,jest w tym lepszy że niby nie żółknie,ale jak się będzie lakierowało to nie mam pojęcia i jaki będzie efekt końcowy,zobaczymy?

Mir 

Wysłany: 2011-05-30, 22:24   

Podobnie jak ktoś wspomniał na forum już nie bawię się w sterylną czystość. Może spaść cegła a i tak w zasadzie dopracuję element ;-)
Nie jestem lakiernikiem ale z powodu współpracy z "fachowcami" zabrałem się za to sam.
Jest kilka zasad uniwersalnych.
Nie ma producenta, którego wszystkie wyroby są na odpowiednim poziomie. Droga farba nie gwarantuje końcowej jakości.
Nie ma powtarzalności kolorów. Jeśli nawet dorobią podobnie to w zależności od sposobu lakierowania można mieć nieco inny odcień. Zawsze zamawiać więcej niż potrzeba.
Nie ma powtarzalności składników. Trafiają się partie zachowujące się nieco inaczej.
Lakier czy farba musi lakiernikowi leżeć. Jeden pochwali ten, ktoś inny produkt. Jedyna metodą jest zamówić próbki u różnych producentów i pobawić się. Rozlewność, zachowanie produktu w pionie, czułość na temperaturę lub wilgotność itp. Tego bez własnego doświadczenia nie da się sprawdzić u producenta.
Teraz najważniejsze. Nic na skróty. Izolant i przyzwoity podkład to droga do odsunięcia chwili starzenia się farby. Dla samej farby najistotniejsze to rozpuszczalniki (próby). Stosuję do tego retardery i efekt murowany.
Powiększa zdolność uwolnienia powietrza, rozlewność i możliwość zatopienia syfka w warstwie ;-)
Firmę, która nie ma kilku różnych rozpuszczalników można sobie spokojnie odpuścić.

Krzysztof b 

Wysłany: 2011-05-30, 22:29   

Mir, zdradź odrobinę tajemnicy

Mir 

Wysłany: 2011-05-30, 22:31   

Krzysztof b napisał/a:
Mir, zdradź odrobinę tajemnicy

zgubiłem się, jakiej?

RobWan 

Wysłany: 2011-05-30, 22:33   

Mir napisał/a:
retardery

Robert

Mój stan

Krzysztof b 

Wysłany: 2011-05-30, 22:35   

jak malujesz ,czym polerujesz

Mir 

Wysłany: 2011-05-30, 22:43   

To po prostu najdroższy rozpuszczalnik :-)
Na serio rozpuszczalnik który dodaje się do gotowej mieszanki 2-5% w zależności od temperatury otoczenia. Opóźnia wiązanie. Można lakierować nawet gdy masz temp w lakierni pow 35 a i tak będzie idealnie rozlany. Przy metodzie mokre na mokre pozwala na stworzenie jednolitej powłoki w masie.
Różnie nazywają się u różnych producentów. Stosuję farby l lakiery kupsy ale gdy jestem leniwy mam bliżej Iva (podobny do ica).

Mir 

Wysłany: 2011-05-30, 22:49   

Krzysztof b napisał/a:
jak malujesz ,czym polerujesz

szlif abralonem w zależności od jakości powierzchni zwykle 1500 na sucho na jednolity mat bez oczek, 1500 na mokro i w górę do 4000. Pasta najlepiej trójkolor 3m, gąbki.

Krzysztof b 

Wysłany: 2011-05-30, 22:59   

Jakiej używasz maszynki, do matowania ,polerowania.

Mir 

Wysłany: 2011-05-30, 23:13   

Krzysztof b napisał/a:
Jakiej używasz maszynki, do matowania ,polerowania.

boscha z dosyć małym skokiem (ok 2-3mm) ale denerwuje mnie. Tworzywo stopki dziwnie odkształca się na krawędzi w stronę obrabianego materiału. Bosch to chyba już największy śmieć. Powstaje ryzyko przeszlifowania krawędzi a i kontrolowanie nacisku zaczyna być problemem. Zbierałem się na festoola ale ostatnio zaskoczył mnie znajomy. Kupił coś z marketu i dał do przerobienia mimośród. Zrobił maszynkę z 1,5 mm skokiem. Efekt ok za jakąś setkę.
Polerka sparky z regulacją obrotów.
Przy polerowaniu rozprowadzam pastę na małych obrotach i powoli przechodzę na wyższe maks chyba 1800 (biorę na słuch).

Krzysztof b 

Wysłany: 2011-05-30, 23:28   

polerujesz też mimośrodową czy masz dodatkowo polerkę,ja zastanawiam się nad pneumatyczną ,, mirka"ale nie wiem czy dobrze zrobię,teraz mam metabo talerz 125 do popieru i foli( Folie szlifierskie i pasta Farekla) , pasta jakąś chińską polerką rozcieram ale nie za bardzo mi to wychodzi,dlatego tak dopytuję.
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof b 2011-05-30, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  

zbmb 

Spec 2: full time job
Spec 3: zawodowiec
Wysłany: 2011-05-30, 23:32   

Krzysztof b,
Mir napisał/a:
Polerka sparky z regulacją obrotów.
;-)

Mir 

Wysłany: 2011-05-31, 00:01   

Krzysztof b napisał/a:
polerujesz też mimośrodową czy masz dodatkowo polerkę,ja zastanawiam się nad pneumatyczną ,, mirka"ale nie wiem czy dobrze zrobię,teraz mam metabo talerz 125 do popieru i foli( Folie szlifierskie i pasta Farekla) , pasta jakąś chińską polerką rozcieram ale nie za bardzo mi to wychodzi,dlatego tak dopytuję.

Raczej odpuść sobie fareclę, zawiera silikon i jest dziwaczna. Robi zmyłkę, pozostawia film nie za bardzo widać efekt polerowania. Dopiero solidne czyszczenie pozwala ocenić jakość.
Jeszcze drobiazg. Silikon jest przyczyną kłopotów przy lakierowaniu. Jeśli polerujesz niedaleko
lakierni może rozpylony dostać się do powietrza i masz efekt niezamykających się kraterków.
Popróbuj z innymi pastami, fareclę robi się z myślą o lakierach samochodowych.
Pneumatyczna? Jesteś już taki głuchy że wszystko jedno? Takie z płynną regulacją obrotów chyba tanie nie są. Musisz zaczynać od niższych by rozgrzać lakier (ale nie przegrzać).
Sprzęt może być chiński, nawet nepalski. Ma mieć regulację obrotów, Ty wyczucie a gąbki lub włosie zawsze wilgotne. Trzymaj po skończonej pracy we wiadrze z wodą, jak zaschną to pozamiatane.

Krzysztof b 

Wysłany: 2011-05-31, 00:37   

ok ale farekla jest bez silkonu ,chyba że z silkonem też są,ale się nie spodkałem,pastytempo zawierają silkon,a ta farekla którą ja mam kosztowała 150zł a teraz widz że 3m są wiele tańsze.

RobWan 

Wysłany: 2011-05-31, 00:39   

Farecla to same zło. :lol:
Skazi cały warsztat.

Robert
Ostatnio zmieniony przez RobWan 2011-05-31, 00:44, w całości zmieniany 1 raz  

Mój stan

Krzysztof b 

Wysłany: 2011-05-31, 00:41   

RobWan, nie rozumię

RobWan 

Wysłany: 2011-05-31, 00:44   

http://www.e-manta.eu/for...ghlight=farecla

Robert

Mój stan

Krzysztof b 

Wysłany: 2011-05-31, 00:51   

tam piszecie o G3 a tą co ja poleruję to się inaczej nazywa,(chyba G300)ale nie powinna zawierać silkonów po kilka razy przemalowywałem element i nic się nie działo,i nawet lakiernicy samochodowi po polerowaniu G3 niejednokrotnie poprawiali lakierowanie i nic sięnie działo,to jest tylko to co robiłem imiałem okazie patrzec jak mój samochód robili.

Mir 

Wysłany: 2011-05-31, 10:05   

Każdemu co lubi :-D
Nie mam doświadczeń z lakierami samochodowymi.
Poza tym, moim zdaniem, jakość lakierowania samochodu raczej nie zbliża się do tego o czym piszemy.
Zauważyłem, że tylko przypatrujący się ma problemy z powtórzeniem tych samych czynności co wykonujący. Przynajmniej u mnie w pracowni.
Poprawka po polerowaniu to porażka. Taki element trafia u nas na 400 i ponownie warstwy.

raaza 

Wysłany: 2011-08-31, 19:09   

magik81 napisał/a:
Połysk zawsze trzeba polerować, nie zawsze szlifować ale polerować zawsze. Ja używam lakierów Renner i polecam je.

Czytam sobie zagadnienia dot. lakierowania, bo jestem zupełnym laikiem i nurtuje mnie to zdanie..

Czy po nałożeniu lakieru można od razu polerować bez szlifowania? Czy będzie to miało jakiś sens i efekt?

RobWan 

Wysłany: 2011-08-31, 19:14   

Będzie się bardziej błyszczeć. :lol:
Ale do efektu lustra nie przybliży. :-(

Robert

Mój stan

usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-27, 15:59   

http://lakiernik.info.pl/...EROWANIEMDF.pdf

RobWan 

Wysłany: 2012-01-27, 16:30   

Jeszcze nie przeczytałem, ale już mi się podoba.

Robert

Mój stan

usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-29, 17:27   

Już przeczytałeś ? :-D

RobWan 

Wysłany: 2012-01-29, 18:51   

Przeczytałem. Ale już mniej mi się podoba.
Nie ma konkretów. Ale pewnie to takie założenie było.

Robert

Mój stan

misoni 

Wysłany: 2012-01-29, 18:57   

Działania marketingowe niestety...

pozdr.

usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-30, 00:35   

RobWan napisał/a:
Nie ma konkretów.

Ten tekst miał 19 stron. :lol: siedem różnych wątków. Niestety prasa rządzi się swoimi prawami.

misoni napisał/a:
Działania marketingowe.

Czyje kolego @misoni ? ... Bo Ja nie handluje wyposażeniem, ani lakierami.

[ Komentarz dodany przez: RobWan: 2012-01-30, 07:48 ]
Reg. punkt 10b.
Reg. punkt 10a.
Ostatnio zmieniony przez RobWan 2012-01-30, 07:49, w całości zmieniany 1 raz  

REKLAMA

cena do uzgodnienia
reklama@e-manta.eu

Odpowiedz do tematu