FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Rejestracja Zaloguj

RSS
 Ogłoszenie 
UWAGA: PROSIMY ZAKŁADAĆ KONTA I LOGOWAĆ SIĘ NA FORUM TYLKO Z DOMENY E-MANTA.EU. FORA STOLARSKIE POD INNYMI DOMENAMI NIE MAJĄ Z NAMI NIC WSPÓLNEGO.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: FPHUMANTA.EU
2013-04-26, 16:30
Maszyna wielofunkcyjna do drewna
Autor Wiadomość
gepetto 

Wysłany: 2010-03-01, 18:28   Maszyna wielofunkcyjna do drewna

Z powodu niedostatecznej przestrzeni w moim małym warsztacie planuję zakupić wielofunkcyjną maszynę do obróbki drewna .Zależy mi na wyrówniarce grubościówce i pilarce.Zależy mi by niebyła wielkich rozmiarów abym mógł ją zapakować na busa i robić w terenie. Wiem że rzeczy do wszystkiego są z reguły do niczego ale potrzebuje ją do niewielkich i nieskomplikowanych prac.Może ktoś mógł by mi polecić
coś takiego albo ewentualnie odradzić. mogę przeznaczyć około 3000zł

US
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-01, 18:44   

za 3000???
chyba że netto euro, to jeszcze dałoby może radę coś wykombinować

jaco 

Wysłany: 2010-03-01, 18:48   

Może coś takiego Tylko sam tego na busa nie wrzucisz :-> i brakuje grubościówki. Coś takiego kiedyś było na allegro, ale chyba się sprzedało, bo nie widzę...

jarek11 

Wysłany: 2010-03-01, 20:15   

marta,jeśli podam nazwę firmy produkującej interesujące gepett'a maszyny to będzie zakazana reklama czy informacja :?: :mrgreen: Ulotka wspomnianej firmy wpadła mi kiedyś w ręce...

US
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-01, 20:19   

pytaj Roberta albo Lenherda - oni tu rządzą

Bebilon 
MODERATOR

Spec 2: Lite drewno
Spec 3: Tarasy
Wysłany: 2010-03-01, 20:21   

gepetto a jeden temat to nie wystarczy ? ... :-/

alagor 

Spec 2: Drzwi
Spec 3: Ogólnie lite
Wysłany: 2010-03-01, 20:50   

A może DYMA za 3k to chyba nic innego nie pozostaje, co ma mieć wszystko i jeszcze mieć możliwość zapakowania na busa.
Teraz okryta snem.
Na wpół lodowata dłoń, zimne Twe usta
A jeszcze niedawno ogień tlił...

szpadel 

Wysłany: 2010-03-01, 21:12   

Jest jeszcze takie coś, pooglądaj sobie. Widziałem w sklepie(nie chińskie)
http://www.acorn.slupsk.pl/pl/menu_6.htm

Wojtek

jarek11 

Wysłany: 2010-03-01, 21:16   

Właśnie tą firmę miałem na myśli.

gepetto 

Wysłany: 2010-03-14, 20:22   

No dzięki wszystkim za podpowiedzi .SZukam i kombinuje co najlepiej .Mój budżet się powiększył do 6000 zł więc może jednak ta Dyma 8 w tej cenie by jakaś się trafiła bo wygląda solidniej od całej reszty.

vaju 

Wysłany: 2010-03-15, 05:39   

była ostatnio wyr.-grub-pilarko-frezarka chyba jeszcze z wiertarką za około 6kzł żeliwna w bardzo dobrym stanie, solidna mocna konstrukcja, na allegro, tylko nie mogę znaleźć

pilara 

Wysłany: 2010-03-15, 13:33   

Jeżeli interesuje Cię wyrówniarka, grubościówka i pilarka to za 6,8 kz masz nową, mowa oczywiście o DYMC-8, cenę można trochę zbić, a inne przystawki dokupować systematycznie...

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-24, 13:10   

Jestem amatorem stolarstwa od wielu lat.
Mam na swoim sumieniu:
- kilka boazerii, kilka podłóg (pierwsze wyzwania),
- trzy kuchnie (płyta, w jednej fronty dębowe własnej produkcji) - pierwsza kuchnia dla teściowej ;-)
- kilka stołów i stolików (nie wszystkie z gałęzi i co lepszych kawałków palet ;-) ), w zasadzie wszystkie meble do swojego mieszkania włącznie z piętrowym, wielofunkcyjnym łóżkiem własnego patentu dla Juniora, trochę "ogrodówki" (mebelki i inne pergole), werandę, dwie balustrady i drobiazgi typu półka, stołek (ryczka? :-> ) - lite drewno.
Wszystkiego tego "dokonałem" posługując się kilkoma kiepskiej jakości, dość niebezpiecznymi (to wiem dzięki pilnemu studiowaniu FS) SAM-ami, kilkoma elektronarzędziami oraz mozolnej ręcznej pracy.

Ponieważ udało mi się uzyskać dostęp do pomieszczenia o powierzchni prawie 30m2 (przy dotychczasowych 10m2 to ogromna przestrzeń 8-) ), uznałem, że jeśli chcę się bawić dalej, to kierując się głównie względami bezpieczeństwa powinienem doposażyć się w stacjonarną, wielofunkcyjną maszynę stolarską. Dlaczego wielofunkcyjną? Bo te 30m2 to za mało na kilka jednofunkcyjnych - tak myślę, bo nie produkuję na terminowe zamówienia i nie muszę liczyć minut przeznaczonych na przezbrajanie itp.

W związku z powyższym, zgodnie z sugestią mądrzejszych(szej) :-) , chciałbym zapytać fachowców oraz ewentualnych użytkowników takich maszyn o Wasze opinie na ich temat - którą wybrać i dlaczego najlepiej kupić (lub nie) od Marty :mrgreen:

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-24, 16:55   

od Marty warto kupić, bo kupujesz nie tylko maszynę, ale i jej serwis i gwarancję, poza tym Marta Ci nie sprzeda jakiegoś bubla, bo by ją na forum publicznie wychłostano, a że chłosta jeszcze nie miała miejsca, to znaczy, że maszyny Marty są naprawdę porządne, a poszło ich już sporo 8-)
mogę zaproponować maszynę LAB 300 Plus, jak już pisałam będę ją pokazywać na targach w Katowicach, maszyna wielofunkcyjna, pilarka z podcinaczem, wózek 1.600 mm, max tarcza 315 mm, regulacje podcinacza wyprowadzone na zewnątrz, frezarka dolnowrzecionowa, wrzeciono stałe, wyrówniarka i grubościówka, szerokość 300 mm, 3 silniki, każdy o mocy 3 kW w S1
jak dasz znać wcześniej, że będziesz, to poproszę techników, żeby ją uruchomili na targach

Nefris
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-24, 19:37   

Irys, na 30 m2 zmieści się pilarka i wyrówniarko grubiarka.
To w zupełności na początek wystarczy.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-24, 20:49   

30m3 tylko na stolarnie czy też na wszystko?
Jaki budżet?
Co brałeś pod uwagę?

Bebilon 
MODERATOR

Spec 2: Lite drewno
Spec 3: Tarasy
Wysłany: 2011-09-24, 21:22   

Irys napisał/a:
Bo te 30m2 to za mało na kilka jednofunkcyjnych

Na 24 metrach tato jak zaczynał, to stała pilarka dedry, odciąg jednoworkowy, wyrówniarka 2500 mm blaty, frezarka dw, szlifierka długotaśmowa (stół ok 2000 mm) kominek i 2 regały z czasem doszła czopiarka :mrgreen:

stolarz85 

Wysłany: 2011-09-24, 21:49   

Ja bym się zastanowił nad dwoma maszynami:
- wyrówniarko grubiarka
- pilarko frezarka
Przy jednej maszynie jest po prostu za dużo biegania dookoła.
A frezarka z uchylnym wrzecionem, to daje o wiele więcej możliwości przy takiej samej ilości frezów.
Wyjdzie trochę drożej ale wg. mnie warto rozważyć taką opcję.
Dokładnie na takich maszynach zaczynałem i dzisiaj twierdzę że to był dobry wybór.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-24, 21:57   

można i taką wersję zrobić, ale wszystko zależy od budżetu

stolarz85 

Wysłany: 2011-09-24, 22:06   

Jak dwie maszyny to większy rabat, toż to hurt prawie. :lol:

zbmb 

Spec 2: full time job
Spec 3: zawodowiec
Wysłany: 2011-09-24, 23:04   

Irys nie wchodz w jedna uniwersalną maszyne...
to kwestia czasu jak ustawisz ja w jedna funkcje i bedziesz dokupywal nastepne - juz jednoczynnosciowe
rozwaz dobudowanie wiaty 25m (nie potrzebne pozwolenie)...
;-)

majster86 

Spec 2: ogrodówka
Wysłany: 2011-09-25, 01:06   

Mi na 33 metrach mieści się pilarko-frezarka z 2 metrowym stołem heblarka z 1,7 m stołem mała strugarka czterostronna szlifierka do krawędzi, prasa no i 2 workowy odciąg i nawet jest jeszcze trochę miejsca:)A dodam że mam nietypowe pomieszczenie 3 m szerokie i 11 długie.

Maszyna wielofunkcyjna nie jest zła ale trzeba sobie dokładnie rozplanować robotę bo inaczej zbyt dużo czasu spędzisz na przezbrajaniu.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-25, 01:51   

Czekałem na tę rozmowę, aż tu dzwonek do drzwi... niezapowiedziani goście... teraz trochę mi się "dziwolągi lęgną" we łbie :-P , ale spróbuję...

Te dokładnie 27,6m2 - 4,6x6 - to wszystko czym dysponuję. Nie ma szans na dobudowę czegokolwiek, nie ma miejsca.
Mam świadomość, że znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby kupno kilku jednofunkcyjnych maszyn, zresztą czytałem wiele sensownych postów na ten temat (bo ja, jak Chuck Norris internet, przeczytałem całe FS i to ze dwa razy :mrgreen: ).
Decyzję - jeszcze nie ostateczną - o wyborze wielofunkcyjnego urządzenia determinują:
-budżet - okolice 20k. Dwie czy więcej maszyn chyba znacznie przekroczy tę kwotę.
-w niewielkiej przestrzeni trzeba jeszcze znaleźć miejsce na trochę drewna, upchać wyciąg (najpierw kupić), jakiś regalik na "zabawki", jakiś stół, kobyłki, stojaczek na ściski - przez ponad dwadzieścia lat zgromadziło się trochę różności. No i to, co ewentualnie będę "tworzył" gdzieś się musi zmieścić.
-nie zakładam podejmowania skomplikowanych wyzwań gdzie potrzebne byłyby jakieś niezwykłe możliwości maszyn. Zresztą przy tym, czym dziś dysponuję cokolwiek kupię będzie stokroć lepsze.
-wykorzystanie maszyny w celach absolutnie amatorskich - "strugam" w wolnym czasie, przede wszystkim na własne potrzeby, wyjątkowo dla kogoś z rodziny lub dobrego znajomego. Robię to dlatego, że lubię. Zresztą co ma robić w domu facet z dostatecznie długim małżeńskim stażem w długie zimowe wieczory? ;-)
To chyba tyle na razie.
Zapomniałem dopytać. Silnik "w S1" oznacza, że jednofazowy?
Dzięki :->

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-25, 07:44   

Doczytałem.

"Rodzaje pracy maszyn elektrycznych
PN-EN 60034-1-2005 określa 10 rodzajów pracy maszyn elektrycznych, w tym:
-Praca ciągła (symbol S1).
-Praca dorywcza (symbol S2).
-Praca okresowa przerywana (symbol S3).
-Praca okresowa przerywana z rozruchem (symbol S4).
-Praca okresowa przerywana z hamowaniem elektrycznym (symbol S5).
-Praca okresowa długotrwała z przerywanym obciążeniem (symbol S6).
-Praca okresowa długotrwała z hamowaniem elektrycznym (symbol S7)
-Praca okresowa długotrwała ze zmianami prędkości obrotowej (symbol S8).

Uwaga: oznaczenia rodzaju pracy maszyn starszej budowy:
- praca ciągła - C,
- praca dorywcza - D,
- praca okresowa przerywana - P".

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-25, 08:20   

W Twoim przypadku, gdy robisz bo lubisz, nic i nikt Cię nie goni, możesz sobie pozwolić na maszynę wieloczynnościową. Zostanie Ci wtedy miejsce na inne zabawki.
Nowa maszyna (nawet słabszej klasy) do Ci więcej radości z jej użytkowania niż używany, 40 letni, zabytek z allegro.

majster86 

Spec 2: ogrodówka
Wysłany: 2011-09-25, 09:12   

Ale czasami można znaleźć kilkuletnie maszyny kombinowane typu minimax czy hammer za połowę tej sumy którą możesz wydać i wtedy moim zdaniem warto coś takie nabyć. Po co masz przepłacać Marcie za nówkę:)I Tak masz tylko rok gwarancji.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-25, 09:29   

Ja zawsze przeglądam allegro przed zakupem. Maszyny stolarskie mało tracą na wartości. Pytanie czemu ktoś sprzedaje maszynę 3 letnią za połowę ceny (zresztą takich maszyn jest mało)

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-25, 10:00   

US napisał/a:
czemu ktoś sprzedaje maszynę 3 letnią za połowę ceny
No właśnie. Już raz prawie kupiłem pewną taką, nie powiem jakiej firmy, bo się wstydzę :oops: :mrgreen: .
Ponieważ nie mam doświadczenia z takimi maszynami, to poprosiłem znajomego, żeby chłodnym okiem się jej przyjrzał. Uratował mnie przed sporymi kłopotami, a na pewno przed niepotrzebnym wydaniem sporej kwoty.

RobWan 

Spec 2: MDF gięty
Spec 3: Meble drewniane
Wysłany: 2011-09-25, 10:18   

I pamiętaj, pilarka to podstawa.
Resztę zrobisz elektronarzędziami. Lub ręcznie. ;-)

Robert

Mój stan

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-25, 10:25   

Tak jest teraz - zagłębiarka (stare ale jare Festo), pilarka własnego patentu i dwie łapy :lol:

Armagedon 

Wysłany: 2011-09-25, 11:17   

Irys jak dlubiesz sam to sie nie ogladaj tylko kupuj kombajna. Ze swojej strony pewnie moglbym Ci polecic zebys mial grubosciowke z wyrowniarka razem a pilarke stolowa polaczona na przyklad z dolnowrzecionowka. Ja mam kombajn wyrowniarko/strugarke a w blat boczny od pilarki wbudowany wlasnej roboty stolik frezarski i jest malyna. Jakby co to moge dac fotke stolika frezarskiego.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-25, 13:07   

Irys, Twój budżet wystarczy na wyrówniarko-grubościówkę, ale już nie na pilarko-frezarkę, sama pilarka albo sama frezarka tak.
Daj znać, czy uda Ci się dojechać na targi, jeśli nie, to ja po prostu zajadę po drodze na nie, czyli w środę, albo jak będę wracać, czyli następny poniedziałek
Ale zapraszałabym Cię jednak na targi, bo takim kombajnem warto się pobawić i zobaczyć, czy kwestia przezbrajania Ci odpowiada i jak jest rozwiązana
Miałam kombajna na którychś drzwiach otwartych u dystrybutora, przyszedł klient, który bawił się nim cały dzień, najpierw mnie i technika wypytywał o wszystko, a potem poprosił o instrukcję obsługi, powiedział, żeby już go zostawić, bo nam tylko czas zajmuje i siedział tak do 17-tej :-)
donosiłam mu co jakiś czas herbatkę i ciasteczka, zadawał wtedy jeszcze parę pytań, w końcu podziękował bardzo i się pożegnał
do dystrybutora zapukał parę tygodni później z uśmiechem na ustach i reklamówką w dłoni :lol:
oczywiście zgadzam się z przedmówcami, że dwie maszyny dwufunkcyjne to lepsze rozwiązanie, a jeszcze lepsze jednofunkcyjne (a już na pewno pod kątem mojego budżetu ;-) ), ale jeśli robisz to tylko dla własnej satysfakcji, znajomych i rodziny, nie pracujesz intensywnie i zarobkowo, to spokojnie kombajn Ci wystarczy, pojaw się na targach, to sobie sam wszystko obejrzysz

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-25, 22:39   

Zaczynam się zastanawiać nad wariantem - wyrówniarko-grubościówka i "malyna" :-D Armagedona - chętnie ją zobaczę, jeśli to nie kłopot to proszę Cię o fotografie :-)
Wątpliwości powstały po obejrzeniu gdzieś (nie mogę znaleźć) z wymiarowanego rzutu z góry - to jest dość szerokie!.
Pewnie na dwie dwu funkcyjne łatwiej znaleźć odpowiednie miejsce np. "przytulić" do ściany i wbrew pozorom wcale nie musi być ciaśniej. Może nawet przeciwnie. I robota ciut łatwiejsza, jak słusznie prawicie.
Marto, postaram się dojechać w niedzielę - do której najpóźniej powinienem się pojawić? Byłbym na pewno bez marudzenia gdyby nie pewne zobowiązania, nazwijmy je - społeczne, terminy się po prostu nakładają.
Gdybym w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń nie mógł, dam znać i umówimy się inaczej. Poproszę Cię o wstępną kalkulację obu wariantów.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-25, 22:54   

W niedzielę targi są do 16-tej, kalkulacja pójdzie na mejla razem z ofertami :-)

sankti 

Wysłany: 2011-09-25, 22:57   

RobWan napisał/a:
I pamiętaj, pilarka to podstawa.
Resztę zrobisz elektronarzędziami. Lub ręcznie. ;-)

Robert

Moim zdaniem prędzej dotnę ręcznie schodek niż wystrugam listwy do sklejenia. Ale może tylko ja tak mam. Nie muszę mieć strugarki czterostronnej, szlifierki szerokotaśmowej czy też cnc, ale do przyjemnej pracy potrzebna jest pilarka, wyrówniarka, grubościówka i frezarka.

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-25, 22:57   

Wielkie dzięki :-)

Armagedon 

Wysłany: 2011-09-26, 00:19   

Irys spelniam Twoje zyczenie. Przepraszam ze pozno ale mi sie oko przymknelo... :oops:

US
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-26, 08:06   

Dziękuję, z tym, że prośba to była Armagedon, prośba, nie życzenie :-) Gdzież bym śmiał życzyć sobie... :->
I wcale nie za późno. Jak śpiewa Młynarski - "jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy..."
Wyobrażam sobie, że takie połączenie ma co najmniej dwie zalety:
- powiększony blat pilarki po prawej stronie,
- możliwość rozłączenia w dowolnej chwili
Podoba mi się.
Jeszcze raz dziękuję :-D

Armagedon 

Wysłany: 2011-09-26, 16:13   

a pofruwaj sobie jeszcze chwilke... Co Ci szkodzi :-D
A tak powaznie to nie wiem bo cos kicha ostatnio z kasa... Wydatki sie mnoza, a zamowienia jakos tak skapuja... no ale zobaczymy

krzychut 

Spec 2: wnętrza
Spec 3: chaty
Wysłany: 2011-09-26, 19:55   

Irys napisał/a:
Decyzję - jeszcze nie ostateczną - o wyborze wielofunkcyjnego urządzenia determinują:
-budżet - okolice 20k. Dwie czy więcej maszyn chyba znacznie przekroczy tę kwotę.
-w niewielkiej przestrzeni trzeba jeszcze znaleźć miejsce na trochę drewna, upchać wyciąg (najpierw kupić), jakiś regalik na "zabawki", jakiś stół, kobyłki, stojaczek na ściski - przez ponad dwadzieścia lat zgromadziło się trochę różności. No i to, co ewentualnie będę "tworzył" gdzieś się musi zmieścić.

Właśnie doposażyłem swoj warsztat w kolejną obrabiarkę na F i będę pozbywał się kombajnu pięcioelementowego firmy Holzmann KF5 300 . Pilarka (piła 300mm wys ciecia do 10 cm i daje tyle radę , frezarka, wyrówniarka- stół żeliwny chyba 1,3 m szer 30 cm, grubiarka szer strugania 30 cm (daje rade również w dębinie) wys do 22 cm oraz dołączana przystawka do wiercenia otworów . 3 silniki po 3 km (Chyba, mogę sprawdzić).Waga ok 500 kg ale z dobrym systemem jezdnym więc można przestawiać ją w warsztacie do bólu. Pracowałem na niej 3 lata. Teraz stoi nieużywana .Jeśli cię zaciekawi mogę napisać więcej o wszelkich plusach i minusach, zrobić zdjęcia i takie tam. Budżet na pewno wytrzyma i sporo jeszcze zostanie.

"ten kto zawsze robi to co już umie, zostanie tylko tym kim jest" (H. Ford)

Drzewniano 

Wysłany: 2013-01-02, 23:50   

Odgrzewam, jako, że stoję przed dylematem, jedna maszyna uniwersalna, czy dwie - wyrowniarko grubosciowka osobno pilarka frezarka. Tu pytanie do MARTY jaki budżet należy przewidzieć na jedna a jaki na dwie.

Generalnie przewiduje sie wykonywanie prac hobbystycznie. Na własny użytek oraz dla rodziny i znajomych. Mam ograniczoną powierzchnie - ok 24 mk

US
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-03, 00:24   

Jeśli hobbystycznie, to jedna - mniejsze koszty. Zaczyna się od kilkunastu tysięcy netto - w zależności od wyposażenia i możliwości. Dwie to na pewno powyżej 20.000. Mówię oczywiście o maszynach Minimaxa - nie o chińszczyźnie i nie o maszynach z marketu.

Drzewniano 

Wysłany: 2013-01-03, 01:21   

Myśle o LAB 300 Plus, nawet byłem dzisiaj w Sucym, ale o 10.30 było jeszcze zamknięte :lol:

US
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-03, 01:31   

Suchy jest zamknięty do 06.01.
Ale już w poniedziałek 07.01 możesz jechać. Tylko że ogólnie jest pustawo obecnie, bo na koniec roku była wielka wyprz. Kilka maszyn stoi, ale szału nie ma ;-) Jak będziesz chciał jechać, to najlepiej się z kolegą z Poznania umówić. Albo ze mną, ja w poniedziałek akurat będę na miejscu.

masterbud7 

Wysłany: 2013-01-07, 16:55   

krzychut, Witam.
Czy masz jeszcze ta maszynę wieloczynnościową?
Ostatnio zmieniony przez 2013-01-07, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  

krzychut 

Wysłany: 2013-01-07, 22:10   

niestety. pierwsze ogłoszenie na alledrogo i pojechała do klienta.

masterbud7 

Wysłany: 2013-01-08, 13:09   

dzieki rozumiem musiala byc dobra cena.
zdradzisz za ile mzna wyrwac taka maszyne?

Moze ktos z forumowiczow ma taką maszynke do sprzedania?
Jestem na kupnie.

krzychut 

Wysłany: 2013-01-08, 15:57   

sprzedałem za 6500 zł.

MASZYNY STOL 

Wysłany: 2013-01-22, 10:36   

Mam coś takiego HAMMER C3-31 czyli 4 razy kombi * PILARKA*FREZARKA*STRUGARKA (używana z roku 2007 ) produkcja AUSTRIA HALL in TIROL * dane techniczne i film o maszynie na naszej stronie :-)
Szerokość strugania 310 mm
Długość stołu wyrówniarki 1400 mm
3-nożowy wał strugarski
Przechylny agregat pilarki 90°–45°
Przykładnica frezarki „220”
Masywne stoły i agregaty z szarego żeliwa
Zainteresowanych proszę o kontakt na PW

masterbud7 

Wysłany: 2013-02-05, 15:54   

Czy moge dostac jakies namiary na ten "suchy"?
Słyszalem ze maja tam spry wybor.
Dzieki

pawelz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-05, 17:23   

masterbud7 napisał/a:
Czy moge dostac jakies namiary na ten "suchy"?

SCM GROUP POLSKA Sp.zo.o

Ul. Obornicka 133
62-002 SUCHY LAS
Phone number: 0048.61.6514760
scm.pl@scmgroup.pl
www.scmgroup.pl

Na stronie znajdziesz:
http://www.scmgroup.com/P...na_%C5%9Bwiecie

US
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-05, 20:44   

Nie wiem, czy z Krakowa będzie Ci się opłacało jechać do Poznania ;-) Może lepiej zajedź do salonu w Bytomiu.

masterbud7 

Wysłany: 2013-02-28, 22:41   

Czy mozecie mi poradzic?
Chce kupić piłe formatową taką aby kroic płyte na usługi.
MAm 8000zł.
JAką piłe polecalibyście?
Moze ktoś ma do sprzedania?

masterbud7 

Wysłany: 2013-03-01, 18:00   

A gdzie w bytomiu jest jakis salon z maszynami?

Stol-Art 

Spec 3: Meble Kuchenne
Wysłany: 2013-03-01, 18:10   

2s szukania w googlach ( słabe łącze :-( ) http://bytom.lento.pl/scm...ich,446076.html
Schody Płock
Stol-Art Schody

masterbud7 

Wysłany: 2013-03-01, 19:18   

Czy uwazacie ze warto jechac do Poznania skoro bliej z Krakowa mam Bytomia.?
Chyba warto zobaczyć maszyny w Bytomiu jak i w Poznaniu i cos wybrac.

Stol-Art 

Spec 3: Meble Kuchenne
Wysłany: 2013-03-01, 19:51   

Kolego szanowny. Jeżeli nie chce Ci się nawet zadzwonić i zapytać co w danym miejscu się znajduje albo na siłę chcesz zaoszczędzić tych drogocennych kilometrów to może popros kogoś żeby pojechał za Ciebie, podotykał, zdał relację on-line , kupił maszynę, przywiózł ją do Ciebie i jeszcze okna umył. Na bank ktoś się znajdzie kto będzie skłonny nawet ten zakup przysponsorowaç. Ja bym był chętny, ale trochę daleko do Ciebie :-(
Schody Płock
Stol-Art Schody

pawelz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-01, 19:52   

Masterbud - zacznij czytać posty...
W Poznaniu jest SCM - pisaliśmy o tym miesiąc temu. Nowej w tej cenie nie znajdziesz (markowej, chinkę pewnie kupisz).

REKLAMA

cena do uzgodnienia
reklama@e-manta.eu

Odpowiedz do tematu