FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Rejestracja Zaloguj

RSS
 Ogłoszenie 
UWAGA: PROSIMY ZAKŁADAĆ KONTA I LOGOWAĆ SIĘ NA FORUM TYLKO Z DOMENY E-MANTA.EU. FORA STOLARSKIE POD INNYMI DOMENAMI NIE MAJĄ Z NAMI NIC WSPÓLNEGO.

Poprzedni temat «» Następny temat
kilka pytań odnośnie boazerii?
Autor Wiadomość
shiza34 

Wysłany: 2013-06-26, 07:12   kilka pytań odnośnie boazerii?

Witam jestem laikiem jeśli chodzi o boazerie wiec przed zamontowaniem wole zapytać.A więc na poddaszu chcę zamontować boazerię dokładnie chodzi o skosy i sufit zakupiłem boazerie świerkową gruba 2 cm szer 15 cm i długa na 4m nie wiem czy w taką pogodę jak poda jest wilgotność duża można ją układać(zamierzam się na zimę dopiero wprowadzić) i czy można malować boazerie już założona bo na ziemi trochę lipa na stole a myślałem ją założyć i pomalować najlepiej pistoletem;)ostatnie pytanie jaka farbe proponujecie?

Stol-Art 

Spec 2: Drzwi
Spec 3: Meble Kuchenne
Wysłany: 2013-06-26, 07:17   

Lakieruj przed założeniem. Jakbyś polakierowal po montażu to wszystko by się porozrywało po jakimś czasie. Świerk lakieruj wodnym. Nie zmieni koloru i nie zciemnieje po czasie.
Schody Płock
Stol-Art Schody

tomekz 

Wysłany: 2013-06-26, 08:28   

STol-Art ma rację przecież między malowaniami należało by przeszlifować , jak będziesz to robił na suficie ?

kibic 

Wysłany: 2013-06-26, 11:21   

Ja nie ogarniam niektórych pomysłów ludzi, którzy biorą się za stolarke. Kur... na stole pomalować to lipa więc lepiej to zrobić na suficie :?: Już pomijając to co mówili koledzy, że będzie problem z rozsychaniem i ze szlifowaniem., to samo malowanie czy to pędzlem czy pistoletem boazerii na suficie jest dużo bardziej kłopotliwe niż na stole.
Ale to nie pierwsze tego typu pomysły jakie znam. Np: "zrób mi opaski do drzwi a ja sobie je sam wyszlifuje i pomaluje". Przychodze, patrzę: opaski przybite, papieru ściernego nie widziały i farby też nie. "Przecież się na ścianie wyszlifuje a potem oklei taśmą i pomaluje".

shiza34 

Wysłany: 2013-06-26, 13:15   

tylko pytam to co kibic sie tak wkur...po to są fora żeby zapytać tych co się znają a nie odpierd... sztukę o jakiej pisze kibic.dzięki panowie za odpowiedz;)panu kibicowi również;)Ps nie wiem czy można zapytać o sprawdzonego dobrego producenta lakieru wodnego panowie z tym pracujecie ja pojecia nie mam.

Stol-Art 

Wysłany: 2013-06-26, 14:26   

Na boazerie wystarczy Bondex 050 dostępny np w Obi ( nie bierz hydroparkietu bo to straszna lipa). Jest jeszcze hatz lack, i pewnie z 10 innych.
Schody Płock
Stol-Art Schody

Mateos 

Spec 2: miotła
Spec 3: szufelka
Wysłany: 2013-06-26, 14:53   

Witam,

możesz pomalować dwa razy wodnym lakierem przed montażem, po pierwszym razie zdrowo zmatować papierem ściernym 150, a ostatnią warstwę nałożyć juz po założeniu boazerii, w trakcie pracy pewnie będzie dużo docinania, może szlifowanie, czy po prostu zdąży się ubrudzić, wiec lepiej wykończenie zrobić na końcu.

Co do producenta to używam lakierów marki teknos ale każdy inny się na da, jest ich na pęczki, wystarczy wybrać sie do sklepu i coś dobiorą, najlepiej pod wałek, będzie robił grubą warstwę no i zlewów nie narobisz.

Wilgotnościową powietrza bym sie nie przejmował, zdążyło mi się już parę razy pracować z taka boazerią, przy tej grubości i szerokości będzie już powyginana na wszystkie strony od nowości :P

Stol-Art 

Wysłany: 2013-06-26, 14:57   

Szlifowanie czego? Docinanie spowoduje zapylenie, a to z kolei wymusi lakierowanie na suficie? Nie pisz takich rzeczy bo wprowadzasz ludzi w błąd!!! Po zalakierowaniu boazerii na ścianie/suficie możesz być prawie pewien, że gdy zacznie pracować to gdzieś pęknie.
Schody Płock
Stol-Art Schody

Mateos 

Wysłany: 2013-06-26, 15:13   

Stol-Art napisał/a:
Szlifowanie czego? Docinanie spowoduje zapylenie, a to z kolei wymusi lakierowanie na suficie? Nie pisz takich rzeczy bo wprowadzasz ludzi w błąd!!! Po zalakierowaniu boazerii na ścianie/suficie możesz być prawie pewien, że gdy zacznie pracować to gdzieś pęknie.

Szlifowanie jak zawsze po podkładzie, nie wiem co w tym dziwnego, przed ostatnia warstwą można sobie darować jako ze sufit. Boazeria po 3 warstwach lakieru popęka? :shock: na piórze ma tyle luzu ze nawet nie zauważymy jak będzie pracować

bosman2004 

Wysłany: 2013-06-26, 15:40   

Stol-Art,
Hydroparkietem S malowałem dwukrotnie boazerie na korytarzu do piwnicy 20 lat temu. Nawet nie zdążyła się powycierać.

kibic 

Wysłany: 2013-06-26, 15:58   

shiza34, spoko, nie chciałem Cie urazić.
Mateos napisał/a:
Boazeria po 3 warstwach lakieru popęka? :shock: na piórze ma tyle luzu ze nawet nie zauważymy jak będzie pracować

Problem w tym, że jak ją lakier zlepi to zacznie pekać tam gdzie będzie najmocniej trzymać choć nie zawsze się tak dzieje ale jest to prawdopodobne.

Stol-Art 

Wysłany: 2013-06-26, 16:59   

bosman2004, może 20 lat temu ten lakier coś sobą reprezentował. Teraz to czysta woda.

Mateos, wymieniasz szlifowanie po docinaniu, więc chyba chodzi Ci o szlifowanie na ścianie? Międzyszlif lakieru to rzecz oczywista, ale tylko samobójca wolałby robić to na ścianie gdy "przed chwilą" wszystkie deski miał jeszcze w poziomie. Jest tylko jedna właściwa technika - zalakierować na gotowo i przybić.
Schody Płock
Stol-Art Schody

bosman2004 

Wysłany: 2013-06-26, 17:36   

Stol-Art,
Ano to była wtedy nowość.

Mateos 

Wysłany: 2013-06-26, 18:04   

Stol-Art zgadzam sie ze malowanie na suficie to mordęga, nie tak dawno temu dostałem propozycje malowania poddasza po góralach którzy zostawili je w stanie surowym, dałem szybką odpowiedz.. :-P dlatego też radzę by zrobić dwie warstwy lakieru i matowienie przed montażem, a wykończyć wałkiem po, drewno będzie miało juz powierzchnię i nie będzie piło, pójdzie lekko

Trzeba pamiętać że wykończenie poddasza to nie montaż schodów czy drzwi gdzie przywozimy gotowy produkt i wszystko nam sie zgadza, tu trzeba będzie pocienić deskę, tu fazować róg, tu obrobić słup, tu coś ruszyć heblem, dużo stolarki na miejscu by zrobić je na gotowo, czyli zdążymy zabielić wiele miejsc, zamiast to podmalowywać, lepiej zrobić na końcu wykończenie, efekt będzie znacznie lepszy..

zbmb 

Spec 2: full time job
Spec 3: zawodowiec
Wysłany: 2013-06-26, 19:26   

profesjonalisci lakieruja listwy naokoło - zdecydowanie przed położeniem!!!
a
amatorzy róznie - ale najczęściej tylko jedną stronę lub nawet wcale...
;-)

shiza34 

Wysłany: 2013-06-26, 21:00   

Widać jestem typowym polakiem kombinuję byle sie nie narobić a wychodzi tak że wystarczy robić po staremu wałkiem na końcu mówicie no a w tych rowkach gdzie jest pióro wpust jak to wyjdzie po wałku?

LukaszEm 

Spec 2: Mechanika
Wysłany: 2013-06-26, 22:53   

shiza34 najpierw zadaj sobie pytanie: wymagasz wysokiej jakosci czy chcesz miec tylko boazerie na suficie niezaleznie od tego jak to bedzie wygladac?

Jezeli zdecydujesz sie na wysokoa jakosc to boazerie lakieruj przed montażem (najlepiej z 2 stron), unikniesz w ten sposob pękania lakieru w miejscu łaczenia sie listew które z czasem wyglada bardzo nie ładnie.

Odnosnie montazu polakierowanych listew- poprostu trzeba uważać zeby ich nie uszkodzic :->

kibic 

Wysłany: 2013-06-27, 13:25   

zbmb napisał/a:
profesjonalisci lakieruja listwy naokoło - zdecydowanie przed położeniem!!!

Przesadzają ci profesjonaliści.

Co do tego pękania to czasami jak lakier mocno złapie to nawet oderwie kawałek drewna bo swierk jest na to podatny chociaż akurat to dzieje się częsciej przy twardszych lakierach.

kibic 

Wysłany: 2013-06-27, 13:26   

usunąć

REKLAMA

cena do uzgodnienia
reklama@e-manta.eu

Odpowiedz do tematu