FORUM STOLARSKIE

Technika wykończenia powierzchni - Sopur - dąb bielony

sandak - 2011-12-27, 20:27
Temat postu: Sopur - dąb bielony
Witam!
czy ma ktos wzornik sopuru bejc nitro na dąb??? potrzebuje nr bejcy najbardziej zblizonej do koloru dąb bielony bądz mleczny. obstawiam 20 01 ale widze to tylko na monitorze. Moze ktoś mi pomóc w temacie???

pozdrawiam!

lysy - 2011-12-27, 20:45

Witam
kolor biały z sopura to na pewno 20 01, robiłem próby na dębie trzeba go parę razy nałożyć żeby go przybielić.

Yarkwood - 2011-12-27, 21:08

lysy napisał/a:
Witam
kolor biały z sopura to na pewno 20 01, robiłem próby na dębie trzeba go parę razy nałożyć żeby go przybielić.

dlatego ja do bielenia używam Adler - Spritzbeize 11300 - Weiß

dwa razy przyskasz z pistoletu i masz pięknie bielony dąb - czas schnięcia w temp 20 stopni, około 10 min i kolejna warstwa, jeżeli masz wprawe z pistoletem to zrobisz bielenie za jednym razem, po 20 minutach nakładasz lakier i jesteś miło zaskoczony efektem

stosowałęm rózne bejce do bielenia, ale Adler bije wszystich czas-cena-jakość

stolarz85 - 2011-12-27, 21:14

Wszystko zależy jaki efekt chcemy uzyskać.
Mam nieodparte wrażenie że niektórzy mylą te bejce z lakierami kryjącymi, a tu niespodzianka, choćby i 10 warstw nałożył, białe nie będzie :mrgreen:

NKSCHODY - 2011-12-27, 21:19

Dotychczas tez robiłem sopurem ale jakoś to ujowo wychodziło raz robiłem lakierem wodnym z dodatkiem barwnika o wiele lepiej ale aplikacja z pędzla znacznie wydłużała czas realizacji
A ostatnio wyniuchałem właśnie tą o której pisze Yarkwood, i na pewno ją zastosuje

Stol-Art - 2011-12-28, 07:01

Biały Sopur świetnie wygląda na jesionie. Ostatnio robiłem parapety, które miały być białe, ale słoje trzeba było strzelić na czarno. Myślałem o patynie, ale ostatecznie najpierw poszła bejca czarna, szlif praktycznie do zera, później biała jakieś 4x i lakier. Wyszło takie przybrudzone z widocznymi słojami. A sęki szpachlowałem po podkładzie ciemną szpachlą. Ogólnie kosmos, ale kobitka była mega zadowolona. A sam Sopur 20-01 - hmmm, ciężki temat.
Stol-Art - 2011-12-28, 10:31

Mam, ale z telefonu. Nie zdążyłem zrobić normalnych fotek. Dużo nie widać, ale w rzeczywistości fajnie wyglądało...

[img] Uploaded with ImageShack.us[/img]

magik81 - 2011-12-28, 20:59

właśnie zależy jaki efekt chcemy uzyskać bo to też często jest mylone ja używam do bielenia patyny białej i po nałożeniu tylko przedmuchuje nawet nie przecieram, wychodzi fajny efekt, do bielenia można używać zwykłego poliuretanu rozcięczonego z lakierem bezbarwnym w stosunku na oko ;-) 33/77 przy czym 33% to biały poliuretan. Potrzebny jak przy lakobejcy dobry pistolet i jeszcze lepszy lakiernik bo można strasznej zebry narobić, Oczywiście jest też bejca biała ale kryje słabiej i proces trwa dłużej.