FORUM STOLARSKIE

Okucia - laguna vs sevroll

broda - 2007-12-01, 11:26
Temat postu: laguna vs sevroll
Witam.
Mam do wykonania zabudowę z drzwiami suwanymi dla siostry (w wersji economy) i zastanawiam się czy nie użyć okuć sevrroll. U siebie zastosowałem lagunę i jestem zadowolony, jednak sevroll jest wyraźnie tańszy. Z tego co widziałem wózki są OK, natomiast profile alu są mniej sztywne. Dodam, że wypełnienie pł wiórowa 18.
Może ktoś z Was już to przerobił. Ewentualnie prosze o podzielenie sie doświadzczeniami.
pozdrawiam

deviator - 2007-12-02, 00:48

Ja także się zastanawiałem i wybrałem to co oferowano w hurtowni czyli Sevroll. Mniej sztywne profile to chyba jakaś ściema. Nawet jeśli tak jest to górna prowadnica jest poddawana naprawdę małym siłom. Drzwi (zakładam, że masz stojące drzwi a nie podwieszane) muszą mieć pion a wtedy górna prowadnica mogłaby być z lepszego kartonu ;) Wbrew pozorom montaż takiej szafy nie jest taki prosty dla jednej osoby a kiedy okazuje się, że wnęka nie trzyma wymiarów to kaplica. U mnie jest różnica wysokości kilku cm na odległości 2,5m! Z jednej strony drzwi wjeżdżają pod sam sufit a z drugiej prawie wypadają z prowadnicy. I co zrobić? Klin na tej długości to może ktoś z tego forum byłby w stanie zrobić. Dolny profil ma prowadnice w kształcie odwróconego J J i według mnie wygląda bardzo solidnie. Wózki są łożyskowane i nie mogą wypaść z toru. Tu zwracam szczególną uwagę no sposób montażu drzwi. Po pierwsze wózek składa się z dwóch elementów. Jeden element jest podpięty do szyny a drugi do drzwi. Podczas montażu należy je skręcić ze sobą. Problemem może okazać się zamocowanie wózka do drzwi. W Sevrollu trzeba wyfrezować miejsce na rolkę. Najalepiej zajrzyj na stronę sevrol i ściągnij instrukcje montażu.
Dobranoc

RobWan - 2007-12-02, 01:21

deviator napisał/a:
U mnie jest różnica wysokości kilku cm na odległości 2,5m! Z jednej strony drzwi wjeżdżają pod sam sufit a z drugiej prawie wypadają z prowadnicy.

Jeżeli sufit to daję dystans z byle czego. A szpara wygipsowana i pomalowana pod kolor sufitu. I jest to niewidoczne. Zlewa się. Jak podłoga to gorzej bo nieraz lubią sobie odjechać. No i podeprzeć trzeba na całej długości.
Ale bardzo rzadko robię takie szafy. Z Komandorem/Senatorem nie mam szans.

Robert

deviator - 2007-12-03, 11:42

RobWan napisał/a:
Jeżeli sufit to daję dystans z byle czego. A szpara wygipsowana i pomalowana pod kolor sufitu. I jest to niewidoczne. Zlewa się. Jak podłoga to gorzej bo nieraz lubią sobie odjechać. No i podeprzeć trzeba na całej długości.
Ale bardzo rzadko robię takie szafy. Z Komandorem/Senatorem nie mam szans.

Robert

Hihi właśnie mam tenże przypadek i faktycznie drzwi przesuwają się w jedną stronę. Trzeba je na momet przytrzymać i wtedy stoją ale nie daj Bóg lekko je trącić. Ale tę akurat szafe robił właśnie Senator albo Komandor.
Masz rację, że z nimi nie wygrasz bo ludzie mają już te dwie firmy zakodowane. Musiałbyś ciąć zysk więc jako praca zarobkowa może się nie opłacać. Samo noszenie tych cholernych płyt może człowieka przyprawić o zawał. Ale do własnego domu z pewnością zrobisz sam.
Maciej

niechaj - 2008-06-03, 09:42

Witam,
Właśnie robie sobie zabudowę i zastanawiam się nad jedna sprawą czy do systemu sevrola który jest przypisany do płyty 18 zastosować płytę 10 + podkładki.
Czy takie rozwiązania się sprawdzają ? jeżeli tak to gdzie dostane podkładki ? może można zastosować ścinki po panelach 8mm.
Pozdrawiam
Zielony

RobWan - 2008-06-03, 12:52

Płyta 10 i 18 kosztuje praktycznie tyle samo. tak więc po co kombinować?

Robert

niechaj - 2008-06-03, 15:54

10 jest lżejsza i wózki więcej wytrzymają
RobWan - 2008-06-03, 16:15

Jeżeli to jest jedyny powód do rób z 18. A ja dam Tobie gwarancję, że wytrzymają. ;-)
Nie jest to firma najwyższych lotów ale wózki mają łożyska.

Robert

niechaj - 2008-06-04, 08:14

ok dzięki bardzo, będe robił z 18
kot1979 - 2008-06-04, 09:46

RobWan gwarancje rozumiem ze poczta podeslesz?:)))))))) aa zapomnialem poczta strajkuje:))

a na powaznie tez mysle ze obciazenie 18 nie bedzie straszna rzecza dla tych wozkow:)

RobWan - 2008-06-04, 14:00

kot1979 napisał/a:
RobWan gwarancje rozumiem ze poczta podeslesz?:)))))))) aa zapomnialem poczta strajkuje:))

Słowo się rzekło...

kot1979 napisał/a:
a na powaznie tez mysle ze obciazenie 18 nie bedzie straszna rzecza dla tych wozkow:)

A zwłaszcza, że okucie jest dedykowane do płyty 18 mm.

Robert